Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro.
UA-Tenders.com
 
    FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 
Зарубежье о госзакупках

 
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> В прессе о госзакупках.
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
polaroid
Репутация: 35 [ ? ]
Советчик
Советчик


Зарегистрирован: 29.08.2015
Сообщения: 384
Сообщение 08 Сен 2015, 22:43 Ответить с цитатой

С помощью Прозорро мы обязаны испепелить коррупцию:
http://www.atlanticcouncil.org/blogs/new-atlanticist/ukraine-must-finish-reforming-public-procurement-practices-as-part-of-anti-corruption-drive
Автор: Josh Cohen, an ex-USAID project officer who managed economic reform projects throughout the former Soviet Union, is a business development professional.
Обращаем внимание на гипер-ссылочки и начинаем понимать, как создается на Западе мнение о ситуации у нас.
Учи олбанский!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
polaroid
Репутация: 35 [ ? ]
Советчик
Советчик


Зарегистрирован: 29.08.2015
Сообщения: 384
Сообщение 08 Сен 2015, 23:15 Ответить с цитатой

А вот наставления западным партнерам, желающим принять участие в украинском аттракционе государственных закупок, размещенное на сайте нидерландского посольства: http://ukraine.nlembassy.org/binaries/content/assets/postenweb/o/oekraine/netherlands-embassy-in-kiev/import/the_embassy/departments/economic_department/pp-roadmap-ukraine_gln_091214.pdf
Автор: Gide Loyrette Nouel - французский юридический монстр. Круче их - только Бог. Основана в Париже в 1920 году. Имеет представительства в 17 странах. По непостижимым причинам в числе этих 17-ти и наша страна. Представители местного бюро, видимо, и подготовили это наставление.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
polaroid
Репутация: 35 [ ? ]
Советчик
Советчик


Зарегистрирован: 29.08.2015
Сообщения: 384
Сообщение 03 Окт 2015, 09:47 Ответить с цитатой

ЕЛЕКТРОННІ ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ: ПОШУК УКРАЇНСЬКОГО ШЛЯХУ
Очень хороший материал об электронных закупках. Автори: Олександр Шатковський, Грем Файвеш.
Цитата:
Досить часто помилково вважається, що електронні державні закупівлі є окремим видом процедур закупівлі або що вони є абсолютною новизною у закупівельному процесі, ще гірше — коли електронні закупівлі ототожнюються з електронним аукціоном.

Цитата:
Ще одна проблема пов’язана з тим, що незалежні електронні аукціони розглядаються як ніби-то винятково ефективний засіб боротьби з корупцією у сфері закупівель. Практика країн ЄС та інших європейських країн (наприклад, Македонія, Албанія) свідчить, що це не відповідає дійсності, оскільки існує багато випадків змови між суб’єктами господарювання з метою маніпулювання остаточною ціною та визначенням переможця аукціону.

Цитата:
У підсумку варто зазначити, що такі електронні аукціони (як окремі процедури) доцільно використовувати як короткострокове рішення для зниження цін і підвищення прозорості закупівель, однак у довгостроковій перспективі вони не зможуть вирішити основні проблеми, які існують у сфері державних закупівель в Україні.

Цитата:
Тому для досягнення позитивного балансу, за яким обсяг переваг дійсно перевищуватиме обсяг ризиків, при впровадженні е-закупівель слід дуже ретельно і послідовно пропрацьовувати кожну з переваг та ризиків.

Цитата:
Додаткове ускладнення — недостатній професійний рівень на всіх рівнях системи державних закупівель. Відповідно, існує необхідність розвитку інституційного потенціалу як державних, у тому числі судових та контрольних, органів та замовників, так і постачальників, тобто суб’єктів господарювання. Сьогодні організація і проведення закупівельної діяльності в Україні здійснюється комітетами з конкурсних торгів, до складу яких входять щонайменше п’ять вибраних співробітників замовника і у деяких випадках — залучені радники. Членам комітетів з конкурсних торгів часто бракує необхідних знань і кваліфікаційних навичок у сфері закупівель, а також мотивації для забезпечення максимального ефективного використання коштів. При цьому вони постійно стикаються з додатковими ускладненнями внаслідок постійної зміни законодавства.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
polaroid
Репутация: 35 [ ? ]
Советчик
Советчик


Зарегистрирован: 29.08.2015
Сообщения: 384
Сообщение 03 Окт 2015, 09:58 Ответить с цитатой

ЦІЛІ РЕГУЛЮВАННЯ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА МАЙБУТНІЙ РОЗВИТОК
Автор: Стін Бруун-Нільсен, старший експерт Проекту ЄС з питань державних закупівель.
Цитата:
Хоча основною функцією регулювання державних закупівель часто помилково вважається боротьба з корупцією, фундаментальною ціллю є, насамперед, створення конкуренції в процесі закупівель в державному секторі з метою отримання найкращої пропозиції за гроші платників податків.

Цитата:
Так, корупція є лише однією з кількох можливих причин відсутності конкуренції в державних закупівлях. Тим не менш, норми державних закупівель не спрямовані саме на вирішення або запобігання корупції, а на створення структурованого процесу. Це важливо розуміти, аби не покладати непомірних очікувань на регулювання державних закупівель як на інструмент для боротьби з корупцією.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
polaroid
Репутация: 35 [ ? ]
Советчик
Советчик


Зарегистрирован: 29.08.2015
Сообщения: 384
Сообщение 07 Окт 2015, 16:19 Ответить с цитатой

Мощный и качественный лонг-рид. Свежая научная мысль:
Проблеми державних закупівель і нова правова політика
Цитата:
Все це призводило до неефективного використання дефіцитних матеріально-фінансових ресурсів, монополізації закупівельних ринків і зниження конкуренції, корупційних правопорушень. При цьому суспільні потреби у товарах та послугах не задовольняються своєчасно й у повному обсязі. До того ж придбаваються вони за завищеними цінами й не завжди належної якості. Тобто, даний правовий режим містив усі необхідні передумови для корупції.

Цитата:
Стосовно чинного Закону України «Про здійснення державних закупівель», незважаючи на те, що його ухвалили в новій редакції, суттєвих змін, порівняно з попереднім він не зазнав. Це проявилося в невисокому рівні юридичної техніки, поспішному ухваленні, яке призвело до необхідності через кілька днів вносити нові зміни, незмінній порівняно з попередньою редакцією структурі, збереженні ключових проблемних питань.

Цитата:
Таким чином, сучасний стан законодавства про державні закупівлі в Україні є перехідним, оскільки внесені зміни швидше є косметичними і відверто недостатніми. Лише комплексні зміни створять передумови для переходу до безпосереднього стимулювання інноваційного розвитку та залучення інвестицій.

Цитата:
Тотальна дерегуляція суперечить національним економічним інтересам України, для якої безальтернативною є змішана модель. У цьому контексті варто звернути увагу на деякі рішення МОЗ України щодо дерегуляції ринку, які викликають сумніви стосовно їх відповідності національним інтере­сам, зокрема подоланню імпортозалежності та локалізації виробництва препаратів в Україні.

Цитата:
До правових засобів, що мотивуватимуть суб’єктів господарювання до конкурентоспроможної участі в закупівлях, а отже, підвищать стабільність ринку товарів і послуг охорони здоров’я, належить запровадження у рамках системи єдиного реєстру державних закупівель реєстрів замовників і учасників конкурсних процедур на сайті Мінекономрозвитку Украї­ни. Реєстр учасників доцільно організувати за двоскладовим принципом: реєстр добросовісних учасників, до якого включаються документально підтверджені відомості про учасників на підставі їх звернення, та реєстр недобросовісних учасників, до якого включаються документально підтверджені відомості про учасників на підставі мотивованого рішення суду або Антимонопольного комітету України, за наявності певних умов, таких як невиконання (порушення) договору про закупівлю, в тому числі затримки у поставках, постачання товарів, виконання робіт і надання послуг неналежної якості; безпідставна відмова учасника-переможця закупівлі від укладення договору тощо.

Цитата:
Особливістю господарських відносин закупівель, яка має правове значення в контексті оптимізації мережі замовників у сфері охорони здоров’я, є те, що певні органи публічної влади в організаційно-господарських відносинах виступають як регулятор, а в майново-господарських — як замовник. Таке ускладнення правового статусу не є позитивним, оскільки неможливо ставити знак рівності між діяльністю держави як виразника пуб­лічного інтересу і власника майна. Органи публічної влади зобов’язані ефективно здійснювати покладені на них завдання, а саме: представляти інтере­си суспільства, прагнути досягнути соціального добробуту.

Цитата:
Часто недобросовісні замовники власні помилки в організації закупівлі пов’язують із оскарженням процедур закупівель, що є законним правом зацікавлених осіб.

Цитата:
Розвиток внутрішнього ринку, індустріалізація, а відтак і вирішення соціально-економічних проблем неможливі без ефективного захисту національного товаровиробника. Проте зі вступом до СОТ і підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС інструментарій тарифного і нетарифного захисту вітчизняного ринку в умовах зростаючої транснаціональної конкуренції було суттєво обмежено.

Автор: Андрій Олефір, кандидат юридичних наук, асистент кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
dorvin
Репутация: 32 [ ? ]
Советчик
Советчик


Зарегистрирован: 04.08.2010
Сообщения: 482
Откуда: UA
Сообщение 08 Окт 2015, 07:32 Ответить с цитатой

И автор топика и наверное кем то уважаемый кандидат не сказали ничего нового!
Давайте вернемся в актуальные темы нашего форума!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> В прессе о госзакупках. Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы
Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. topic RSS feed 


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

File Attachment © by Meik Sievertsen