Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro.
UA-Tenders.com
 
    FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 
Гарантія в тендерних процедурах

 
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> Открытые торги
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Jyrcom
Репутация: 471 [ ? ]
Модер
Модер


Зарегистрирован: 02.01.2007
Сообщения: 6535
Откуда: не дом и не улица
Сообщение 22 Апр 2016, 09:32 Ответить с цитатой

ВСЕ ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗНАТИ ПРО ТЕНДЕРНІ ГАРАНТІЇ
Стаття
Скрытый текст: 
У зв’язку вступом в дії Закону України «Про публічні закупівлі» Замовники мають право вимагати від Учасників торгів надання забезпечення тендерної пропозиції. Оскільки подання пропозиції в системі Prozorro здійснюється виключно в електронному форматі, необхідно наголосити на необхідності для Учасника процедури закупівлі отримувати в обслуговуючій фінансовій установі (установа – Гарант) електронний документ – тендерну гарантію, для подальшого формування повного пакету документів тендерної пропозиції. Наразі з банками, страховими та фінансовими компаніями опрацьовано та запущено процедуру видачі відповідного електронного документу. Оскільки ця тема нова, я хочу навести проблемні питання які можуть у Вас виникнути при роботі із тендерним забезпеченням.

СТОРОНА ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ – УЧАСНИК:
Як знайти інформацію про необхідність надання тендерного забезпечення?

Зверніть увагу на відповідний розділ Документації конкурсних торгів «Забезпечення тендерної пропозиції», який міститиме інформацію щодо виду, суми тендерної гарантії, переліку гарантійних випадків, які покриваються гарантією, строку дії та випадків повернення тендерного забезпечення.

Який вид тендерного забезпечення може надати Учасник торгів?

За Замовником законодавчо закріплено право на вибір окремого виду чи комбінації деяких видів тендерного забезпечення, а саме банківської гарантії, страхової гарантії, гарантії фінансової компанії. Тому, в залежності від виду необхідного забезпечення, необхідно звернутись до відповідної фінансової установи.

Чим обумовлена сума тендерного забезпечення?

Статтею 24 Закону України «Про публічні закупівлі» розмір забезпечення тендерної пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати 0,5 % від очікуваної вартості закупівлі– у разі проведення торгів на закупівлю робіт та 3,0 % – у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг.

Який існує перелік гарантійних випадків?

Статтею 24 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено вичерпний перелік гарантійних випадків, а саме:

а) Відкликання тендерної пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються чинними.

б) Непідписання учасником-переможцем торгів договору про закупівлю.

в) Ненадання переможцем процедури торгів забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією.

г) Ненадання учасником-переможцем нижченаведених документів, які засвідчують відсутність підстав (строк – не більше 5 (п’яти) календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір):

– відомості про юридичну особу, яка є учасником, унесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;

– службову (посадову) особу учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення;

– фізична особа, яка є учасником, була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено в встановленому законом порядку;

– службова (посадова) особа учасника, яка підписала тендерну пропозицію, була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено в установленому законом порядку;

– учасник визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього відкрита ліквідаційна процедура

Куди звернутись, щоб отримати тендерне забезпечення в електронній формі?

З початку зверніться до Вашого обслуговуючого банку, страхової компанії або фінансової компанії, в залежності від виду забезпечення, який вимагається Замовником, із проханням надати тендерну гарантію в електронному вигляді для участі в тендері через систему Prozorro. Якщо Ваш фінансовий партнер не надає вказану послугу зверніться до Вашого майданчика за допомогою. Також просимо Вас повідомити обслуговуючого менеджера фінансової установи про необхідність звернутись за роз’ясненнями стосовно надання гарантій в електронній формі на електронну пошту [email protected]

Яка процедура оформлення тендерного забезпечення?

Процедура оформлення тендерного забезпечення регламентована внутрішніми процедурами фінансової установи та законодавчо-нормативними актами України.

Яка процедура повернення тендерного забезпечення?

Дія тендерного забезпечення закінчується після спливу строку її дії та за письмовою згодою Замовника, яка направляється на адресу Гаранта. Цю згоду необхідно направити протягом п’яти банківських днів з дня настання наступних підстав:

закінчення строку дії забезпечення тендерної пропозиції, зазначеного в тендерній документації;
укладення договору про закупівлю з учасником, що став переможцем тендеру;
відкликання тендерної пропозиції до закінчення строку її подання;
закінчення процедури закупівлі в разі не укладення договору про закупівлю з жодним з учасників, які подали тендерні пропозиції.
СТОРОНА ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ – ГАРАНТ:
Яка процедура надання тендерної гарантії Учаснику?

Процедура надання тендерної гарантії Учаснику відбувається по стандартним внутрішнім процедурам Вашої установи, які відповідають чинному законодавству України в цій сфері.

Якими засобами необхідно накладати Електронно-цифровий підпис?

Рекомендованим способом накладення ЕЦП на документ тендерної гарантії є використання існуючого програмного комплексу, за допомогою якого Ваша установа взаємодіє із Фіскальною службою України, статистичними органами та ін. Зазначене програмне забезпечення дозволяє підписувати сторонні документи та формувати відповідні файли з ЕЦП. При цьому, прохання в тексті гарантії вказувати посилання на програмний комплекс, яким накладено підпис.

Яку особу необхідно уповноважити на підписання електронного документу?

Установа самостійно визначає перелік осіб уповноважених на підписання своїм ЕПЦ електронного документу тендерної гарантії. Отримання відповідного ЕЦП уповноваженої особи необхідно проводити в АЦСК, програмне забезпечення якого встановлено для взаємодії із органами влади.

Який спосіб накладання Електронно-цифрового підпису?

У зв’язку із тим, що документ підписаний ЕПЦ підпису та печатки є оригінальним документом, рекомендується накладати підписи на PDF файл без фізичного підпису та печатки. Також необхідно звернути увагу, щоб зазначений в тексті Тендерної гарантії підписант співпадав із підписантом, який наклав ЕЦП, для уникнення формальних підстав для відхилення тендерної пропозиції Замовником.

Який спосіб передачі файлу Учаснику?

Передача файлу тендерної гарантії здійснюється відповідно до внутрішніх правил взаємодії між Установою та Клієнтом будь-яким прийнятним шляхом, наприклад: за допомогою системи «Клієнт-Банк», електронною поштою, на фізичному носії або іншим способом.

Спосіб отримання вимоги по гарантії або листа про анулювання гарантії за ініціативою Бенефіціара.

Всі дії пов’язання із обігом тендерної гарантії в електронній формі будуть супроводжуватись фізичним направленням листів з боку Бенефіціара на адресу Гаранта.

СТОРОНА ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ – ЗАМОВНИК:
Якщо учасник або фінансова установа звертаються за роз’ясненнями стосовно надання тендерного забезпечення в електронній формі?

Повідомте особу про необхідність звернутись за роз’ясненнями стосовно надання гарантій в електронній формі на електронну пошту [email protected].

Яка сутність тендерного забезпечення?

Відповідно до Розділу І Статті 1 пункту 8 Закону України «Про публічні закупівлі» забезпечення тендерної пропозиції – це надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Відповідно до Статті 560 Цивільного кодексу України: За гарантією банк, інша фінансова установа, страхова організація (Гарант) гарантує перед кредитором (бенефіціаром) виконання боржником (принципалом) свого обов’язку. Гарант відповідає перед кредитором за порушення зобов’язання боржником.

Яка гранична сума тендерного забезпечення?

Відповідно до Статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» розмір забезпечення тендерної пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати на ступний відсоток від очікуваної вартості: 0,5 % – у разі проведення торгів на закупівлю робіт і 3,0 % – у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг.

У разі якщо тендерні пропозиції подаються стосовно частини предмета закупівлі (лота), розмір забезпечення тендерної пропозиції встановлюється виходячи з очікуваної вартості предмета закупівлі щодо кожної його частини (лота).

Які ризики, які покриваються Тендерним забезпеченням.

а) відкликання тендерної пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються чинними;

б) непідписання учасником-переможцем торгів договору про закупівлю;

в) ненадання учасником-переможцем нижченаведених документів, які засвідчують відсутність підстав (строк – не більше 5 (п’яти) календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір):

– відомості про юридичну особу, яка є учасником, унесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;

– службову (посадову) особу учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення;

– фізична особа, яка є учасником, була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено в встановленому законом порядку;

– службова (посадова) особа учасника, яка підписала тендерну пропозицію, була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено в установленому законом порядку;

– учасник визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього відкрита ліквідаційна процедура;

Коментар до гарантійного випадку:

Для уникнення можливих протиріч рекомендується підписувати Акт прийому-передачі зазначених документів (або відмітку про отримання документів на їх копіях);
Низька імовірність надання Страхової гарантії, у зв’язку із неможливістю оцінки ризику.


г) ненадання переможцем процедури торгів забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією.

Яка процедура направлення вимоги щодо сплати гарантійних коштів?

На адресу гаранта (зазначено в тексті гарантії) поштою надсилається належним чином оформлений (підпис, печатка) оригінал письмового листа-вимоги, щодо здійснення виплати, із зазначенням (Додаток 1):

– посилання на реквізити (номер та дату) банківської гарантії;

– назви Учасника;

– коду та назви тендеру;

– реквізитів банківського/казначейського рахунку, на який необхідно здійснити виплату;

– твердження про настання гарантійного випадку (надання підтверджуючих документів не є обов’язковим)

– подання документів, що ідентифікують Бенефіціра.

Яка процедура перевірки Електронно-цифрового підпису файлу тендерної гарантії?

На теперішній час Фінансові установи використовують два способи накладення Електронно-цифрового підпису на документ – Тендерну гарантію. Фінансовим установам рекомендовано вказувати у колонтитулах Тендерної гарантії посилання на програмний комплекс, яким накладено ЕЦП.

Перший спосіб. За допомогою програмного комплексу M.E.Doc.

У зв’язку із тим, що файл після накладення ЕЦП (підпис та печатка) шифрується, для його відкриття необхідно використовувати ПК M.E.Doc. Перевірка ЕЦП здійснюється за допомогою функціональних можливостей ПК M.E.Doc.

Другий спосіб. За допомогою програмного комплексу “ІІТ Користувач ЦСК-1”

При накладанні ЕЦП зазначеним програмним комплексом файл доступний для перегляду без необхідності використання окремого програмного забезпечення.

Перевірка ЕЦП здійснюється онлайн на сайті Центрально засвідчувального органу за посиланням – http://czo.gov.ua/verify

Яка процедура повернення (анулювання) забезпечення тендерної пропозиції.

Строк повернення (анулювання) – протягом п’яти банківських днів з дня настання наступної із підстав для повернення:

а) закінчення строку дії забезпечення тендерної пропозиції, зазначеного в тендерній документації;

б) укладення договору про закупівлю з учасником-переможцем тендеру;

в) відкликання тендерної пропозиції до закінчення строку її подання;

г) закінчення процедури закупівлі в разі не укладення договору про закупівлю з жодним з учасників, які подали тендерні пропозиції.

У разі настання однієї з підстав необхідно на адресу гаранта (зазначено в тексті гарантії) поштою надсилається лист, щодо ануляції тендерного забезпечення, із зазначенням (Додаток 2):

– посилання на реквізити (номер та дату) банківської гарантії;

– назви Учасника;

– коду та назви тендеру;

– підстави для повернення забезпечення (надання підтверджуючих документів не є обов’язковим)

– подання документів, що ідентифікують Бенефіціра.

Які види тендерного забезпечення законодавчо дозволені? Які критерії їх вібору?

Існують наступні види тендерних гарантій:

Банківська гарантія.
Страхова гарантія.
Гарантія фінансової установи.
Банківська гарантія. (Додаток 3)

Специфіка випуску:

Детальний аналіз та ідентифікація клієнта, відповідно до вимог законодавства та внутрішньої політики ризик-менеджменту.
Вимоги, щодо забезпечення зобов’язань Учасника перед Банком (Гарантом).
Законодавчо- нормативна база, яка регулює ринок банківських гарантій.
Граничні суми гарантії майже відсутні. Регулюються контролюючим органом.
Ризик невиплати – низький, майже не залежить від рейтингу Банку.

Страхова гарантія. (Додаток 4)

Специфіка випуску:

Оцінка ризику направлена на ймовірність настання гарантійного випадку. Аналіз фінансового стану клієнта не є пріоритетним.
Надання страхових гарантій, не регулюється окремими нормативними актами.
Граничні суми гарантії встановлюватимуться відповідно до внутрішньої політики ризик-менеджменту та нормативних документів регулятора.
Ризик невиплати – низький/середній в залежності від рейтингу компанії.

Гарантія фінансової компанії. (Додаток 5)

Специфіка випуску:

Аналіз та ідентифікація клієнта, проводиться відповідно до внутрішньої політики ризик-менеджменту.
Вимоги, щодо забезпечення зобов’язань Учасника перед Гарантом визначаються внутрішньою політикою ризик-менеджменту компанії.
Найм’якіша нормативна база, яка регулює ринок фінансових установ.
Граничні суми гарантії встановлюватимуться відповідно до внутрішньої політики ризик-менеджменту.
Ризик невиплати – середній/високий, рейтинги відсутні.

Широке застосування всіх видів забезпечення надає змогу більшій кількості учасників прийняти участь в тендері
.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> Открытые торги Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы
Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. topic RSS feed 


TenderGid.UA