Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro.
UA-Tenders.com
 
    FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 
Наказ ДФІ № 285 (метрекомендації з перевірок держзакупівель)

 
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> НПА других органов власти
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Flegmat
Репутация: 340 [ ? ]
Модер
Модер


Зарегистрирован: 14.07.2009
Сообщения: 2710
Сообщение 13 Янв 2014, 15:08 Ответить с цитатой

Цитата:
ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 02.12.2013 р. № 285

Про затвердження Методичних рекомендацій


З метою забезпечення єдиних підходів при проведенні перевірки державних закупівель наказую:

1. Затвердити Методичні рекомендації з проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами (далі - Методичні рекомендації), що додаються.

2. Керівникам галузевих структурних підрозділів Держфінінспекції України, територіальних органів Держфінінспекції України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити вивчення та дотримання працівниками відповідних підрозділів положень Методичних рекомендацій, затверджених цим наказом.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ ГоловКРУ від 15.06.2009 № 137 "Методичні рекомендації з проведення органами державної контрольно-ревізійної служби перевірок державних закупівель" (зі змінами).

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Голови Держфінінспекції України відповідно до розподілу обов'язків.

В. о. Голови В. Костюшко

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державної фінансової інспекції України

02.12.2013 № 285


Методичні рекомендації з проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами

I. Загальні положення


1. Методичні рекомендації з проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами (далі - Рекомендації) розроблено з метою реалізації статті 2 Закону України від 26.01.93 № 2939-XII "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" (далі - Закон № 2939) щодо забезпечення державного фінансового контролю через проведення перевірок державних закупівель.

Перевірки державних закупівель здійснюються відповідно до Порядку проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 р. № 631 (далі - Порядок перевірок).

2. Користувачами цих Рекомендацій є Державна фінансова інспекція та її територіальні органи (далі - орган державного фінансового контролю).

3. Терміни, наведені у цих Рекомендаціях, вживаються у значеннях, передбачених Законом України від 01.06.2010 № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель" (далі - Закон № 2289), Законом № 2939 та Законом України від 24.05.2012 № 4851-VI "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності" (далі - Закон № 4851).

4. Основним завданням перевірок державних закупівель є здійснення контролю за дотриманням законодавства про державні закупівлі об'єктом контролю (замовником).

Об'єкт контролю - розпорядник державних коштів, який здійснює закупівлю в порядку, визначеному Законом України "Про здійснення державних закупівель" (пункт 2 Порядку перевірок).

Контроль за дотриманням законодавства щодо закупівель здійснюється як у порядку проведення перевірки державних закупівель, так і під час державного фінансового аудиту та інспектування.

5. Перевірка державних закупівель полягає у документальному та фактичному аналізі дотримання підконтрольними установами законодавства про державні закупівлі та проводиться органом державного фінансового контролю.

II. Перевірка дотримання вимог законодавства у сфері державних закупівель

Нормативно-правова база, зокрема:

- Закон України від 01.06.2010 № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель";

- Закон України від 24.05.2012 № 4851-VI "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності";

- постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 № 1404 "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти";

- постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 № 602 "Про затвердження Порядку визначення генеральних замовників та взаємодії замовників з генеральним замовником за рамковими угодами";

- постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 № 603 "Про особливості виконання рамкових угод";

- наказ Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 916 "Про затвердження Типового положення про комітет з конкурсних торгів";

- наказ Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 919 "Про затвердження стандартної документації конкурсних торгів";

- наказ Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 921 "Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі";

- наказ Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 922 "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель";

- наказ Міністерства економіки України від 28.07.2010 № 932 "Про визначення офіційного друкованого видання з питань державних закупівель, міжнародного інформаційного видання з питань державних закупівель та веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель";

- наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 24.04.2012 № 503 "Про затвердження Переліку товарів і послуг, які можуть закуповуватися за рамковими угодами";

- наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 24.04.2012 № 504 "Про особливості укладення рамкових угод";

- наказ Державної служби статистики України від 26.11.2012 № 485 "Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 1-торги (квартальна) "Звіт про проведення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти".

1. Перевірка дотримання законодавства щодо створення комітету з конкурсних торгів (стаття 11 Закону № 2289)

1.1. Під час перевірки дотримання вимог законодавства щодо створення та функціонування комітету з конкурсних торгів необхідно досліджувати, зокрема: накази про створення комітету з конкурсних торгів, зміни до наказів про створення комітету з конкурсних торгів, питання проходження головою та секретарем комітету з конкурсних торгів навчання з питань організації та здійснення закупівель, положення про комітет з конкурсних торгів.

1.2. В обов'язковому порядку підлягає перевірці відповідність фактичної кількості членів комітету з конкурсних торгів кількості, передбаченій Законом, наявність у голови та секретаря комітету з конкурсних торгів документа про проходження навчання з питань організації та здійснення закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

1.3. При перевірці необхідно звернути увагу на таке:

- склад комітету з конкурсних торгів та положення про комітет з конкурсних торгів затверджуються рішенням замовника (генерального замовника). До складу комітету з конкурсних торгів не можуть входити посадові особи та представники учасників, члени їх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.

Типове положення про комітет з конкурсних торгів, затверджене наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 916 "Про затвердження Типового положення про комітет з конкурсних торгів";

- керівництво роботою комітету з конкурсних торгів здійснює його голова. Голова комітету з конкурсних торгів організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

Голова комітету з конкурсних торгів призначає свого (своїх) заступника (заступників), відповідального секретаря та визначає функції кожного члена комітету з конкурсних торгів;

- рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, який підписується усіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. Якщо член комітету з конкурсних торгів відмовився підписати протокол, це заноситься у протокол із зазначенням причин відмови;

- рішення з питань, що розглядаються на засіданнях комітету, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менше двох третин членів комітету. За умови рівного розподілу голосів голос голови комітету є вирішальним.

Члени комітету з конкурсних торгів несуть персональну відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до законів України.

За результатами перевірки зазначеного питання формується висновок про відсутність або наявність порушень вимог статті 11 Закону № 2289.

2. Перевірка річного плану закупівель та змін до нього на його відповідність наказу Мінекономіки України від 26.07.2010 № 922 "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" (далі - наказ МЕУ № 922). Перевірка дотримання вимог статті 4 Закону № 2289.

2.1. Під час перевірки цього питання необхідно дослідити, зокрема: річний план державних закупівель та зміни до нього; кошторис, зміни до кошторису, розрахунки до кошторису або фінансовий план, зміни до фінансового плану, розрахунки до фінансового та інвестиційних планів, документи структурних підрозділів замовника (службові, доповідні записки, заявки тощо) щодо необхідності закупівлі товарів, робіт чи послуг, протоколи щодо вибору процедур закупівель.

2.2. Досліджується річний план на відповідність формі річного плану закупівель та Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затверджених наказом МЕУ № 922, та вимогам статті 4 Закону № 2289.

2.3. Під час перевірки річного плану закупівель необхідно перевірити, чи надсилалися до Державної казначейської служби України річний план, зміни до нього та чи надсилалися до Уповноваженого органу протягом 5 робочих днів з дня їх затвердження річний план, кошторис (тимчасовий кошторис), фінансовий план (план асигнувань, план використання бюджетних (державних) коштів), зміни до них. А також перевірити, чи оприлюднено замовником шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів річний план закупівель та зміни до нього протягом п'яти робочих днів з дня їх затвердження.

Під час перевірки слід звернути увагу:

Закупівлі здійснюються відповідно до річного плану (частина перша статті 4 Закону № 2289).

Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону № 2289 (частина друга статті 4 Закону № 2289).

Відкриті торги є основною процедурою закупівлі (частина перша статті 20 Закону № 2289).

З метою додержання режиму економії та недопущення витрачання бюджетних асигнувань, не зумовлених потребою, доцільно аналізувати обґрунтованість потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг.

За результатами перевірки зазначеного питання формується висновок про відсутність або наявність порушень вимог статті 4 Закону № 2289, у тому числі щодо відповідності або невідповідності річного плану формі, затвердженій наказом МЕУ № 922.

3. Перевірка дотримання порядку вибору процедур закупівель згідно з чинним законодавством України


3.1. Під час перевірки цього питання необхідно дослідити, зокрема: річний план державних закупівель; протоколи щодо вибору процедур закупівель.

3.2. Перевірка порядку визначення процедур закупівель базується на:

- перевірці наявності протоколів щодо вибору процедур закупівель;

- зіставленні інформації у протоколах щодо вибору процедур закупівель із даними річного плану державних закупівель;

- перевірці правильності прийнятих рішень щодо вибору процедури закупівлі;

- перевірці дотримання порядку визначення предметів закупівель згідно з наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 921 "Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі" (далі - наказ МЕУ № 921).

Під час перевірки слід звернути увагу:

Наказом МЕУ № 921 встановлено Порядок визначення предмета закупівлі.

Під час здійснення перевірки державних закупівель необхідно враховувати особливості відносин, що виникають у зв'язку із закупівлею товарів, робіт і послуг, та випадки (за окремим переліком), на які не поширюється дія Закону № 2289.

За результатами перевірки зазначеного питання формується висновок про відсутність або наявність порушень Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом МЕУ № 921.

4. Перевірка дотримання вимог законодавства про державні закупівлі в частині прозорості здійснення державних закупівель (стаття 10 Закону № 2289)

Під час перевірки цього питання досліджуються, зокрема:

4.1. Оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу таких документів (частина перша статті 10 Закону № 2289):

оголошення про проведення процедури закупівлі - після публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель, але не пізніш як за 30 днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо Законом № 2289 для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк;

обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника - одночасно з оголошенням про проведення процедури закупівлі;

документацію конкурсних торгів або кваліфікаційну документацію - після публікації оголошення про проведення процедури закупівлі в державному офіційному друкованому виданні з питань закупівель, але не пізніш як за 30 днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо Законом № 2289 для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк;

зміни до документації конкурсних торгів або кваліфікаційної документації та роз'яснення до неї (у разі наявності) - протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про їх внесення, але не пізніш як за сім днів до дати розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій;

протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій - протягом трьох робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій;

інформацію про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу - протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення;

повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника) - протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі;

оголошення про результати процедури закупівлі - після публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель, але не пізніш як через сім днів з дня укладення договору про закупівлю або прийняття рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися;

повідомлення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, повідомлення про відміну процедури закупівлі в одного учасника (у разі наявності) - протягом трьох робочих днів з дати прийняття такого рішення;

звіт про результати проведення процедури закупівлі - протягом трьох робочих днів з дня його затвердження.

Інформація про проведення процедури електронного реверсивного аукціону та його результати підлягає оприлюдненню відповідно до положень розділу VIII 1 Закону № 2289.

4.2. Публікація в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель таких документів (частина друга статті 10 Закону № 2289):

оголошення про проведення процедури закупівлі (оголошення про проведення відкритих торгів, оголошення про проведення процедури двоступеневих торгів, оголошення про проведення попередньої кваліфікації, запит цінових пропозицій, інформація про застосування процедури закупівлі в одного учасника);

повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника;

відомості про рамкову угоду, за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами);

оголошення про результати процедури закупівлі (оголошення про результати проведення торгів, повідомлення про результати проведення попередньої кваліфікації, інформація про результати процедури запиту цінових пропозицій, інформація про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника;

повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, повідомлення про відміну процедури закупівлі в одного учасника).

4.3. Розміщення у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель Уповноваженого органу та на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою оголошень про проведення процедури закупівлі та про результати процедури закупівлі, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:

для товарів - 200 тисячам євро;

для послуг - 300 тисячам євро;

для робіт - 500 тисячам євро.

Курс євро фіксується згідно з офіційним курсом Національного банку України, установленим на день відправлення для публікації у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель оголошення про проведення процедури закупівлі (частина четверта статті 10 Закону № 2289).

Під час перевірки слід звернути увагу:

наказом Міністерства економіки України від 28.07.2010 № 932 "Про визначення офіційного друкованого видання з питань державних закупівель, міжнародного інформаційного видання з питань державних закупівель та веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель" визначено:

- офіційним друкованим виданням з питань державних закупівель - інформаційний бюлетень "Вісник державних закупівель";

- міжнародним інформаційним виданням з питань державних закупівель - міжнародне друковане видання "A№№ou№cer of the public purchasi№g";

- веб-порталом Уповноваженого органу у сфері закупівель - офіційний загальнодержавний веб-портал "Державні закупівлі" за адресою в мережі I№ter№et www.te№der.me.gov.ua

За результатами перевірки зазначеного питання формується висновок про відсутність або наявність порушень статті 10 Закону № 2289.

5. Перевірка відповідності документації конкурсних торгів, кваліфікаційної документації та запиту цінових пропозицій вимогам законодавства (стаття 22, частина третя статті 38 та частина друга статті 36 Закону № 2289)

5.1. Під час перевірки цього питання необхідно дослідити, зокрема: документацію конкурсних торгів, кваліфікаційну документацію, запити цінових пропозицій та зміни до них.

5.2. Під час перевірки правильності складання документації конкурсних торгів (стаття 22 Закону № 2289) необхідно дослідити:

- повноту та правильність відображення інформації, передбаченої при складанні документації конкурсних торгів (наявність всіх розділів, визначених законодавством);

- наявність інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі, у разі якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені чинними міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля;

- установлення строку, протягом якого пропозиції конкурсних торгів вважаються дійсними, але не менше ніж 90 днів з дати розкриття пропозицій конкурсних торгів.

5.3. Необхідно зважати на те, що:

- документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників;

- технічна специфікація до документації конкурсних торгів не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання необхідне, специфікація має містити вираз "або еквівалент".

Наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 919 "Про затвердження стандартної документації конкурсних торгів" затверджено стандартну документацію конкурсних торгів.

5.4. Під час перевірки правильності складання кваліфікаційної документації (частина третя статті 38 Закону № 2289) необхідно дослідити:

- повноту та правильність відображення інформації, передбаченої при складанні кваліфікаційної документації (наявність всіх розділів, визначених законодавством);

- наявність інформації про необхідні технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, в тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби плани, креслення, малюнки чи описи предмета закупівлі). Технічна специфікація, плани, креслення, малюнки чи описи предмета закупівлі, що вимагаються замовником, не повинні містити посилань на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження чи виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.

5.5. Необхідно зважати на те, що:

- технічна специфікація до кваліфікаційної документації не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання необхідне, специфікація має містити вираз "або еквівалент";

- замовник у строк, що не повинен перевищувати 10 днів з дати розкриття кваліфікаційних пропозицій, повідомляє кожного учасника про результати попередньої кваліфікації.

5.6. Під час перевірки правильності складання запитів цінових пропозицій (частина друга статті 36 Закону № 2289) необхідно дослідити:

- повноту та правильність відображення інформації, передбаченої частиною другою статті 36 Закону № 2289;

- наявність опису предмета закупівлі чи його частин (якщо замовник передбачає подання цінових пропозицій за частинами), у тому числі їх необхідні технічні та інші параметри.

5.7. Необхідно зважати на те, що:

- строк подання учасниками цінових пропозицій встановлюється замовником, але не може бути меншим ніж 10 робочих днів з дня публікації запиту цінових пропозицій у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель відповідно до статті 10 Закону № 2289.

5.8. Під час перевірки закупівлі за рамковими угодами необхідно зважати на те, що закупівля за рамковими угодами здійснюється у порядку, передбаченому для проведення процедури відкритих торгів, двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації, з урахуванням вимог статті 13 Закону № 2289.

А також зважати на те, що:

особливості укладення рамкових угод визначено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 24.04.2012 № 504;

- перелік товарів і послуг, які можуть закуповуватися за рамковими угодами, визначено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 24.04.2012 № 503;

- особливості виконання рамкових угод визначено постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 № 603;

- порядок визначення генеральних замовників та взаємодії замовників з генеральним замовником за рамковими угодами визначено постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 № 602.

За результатами перевірки зазначених питань формується висновок про відсутність або наявність порушень статей 13, 22, 36, 38 Закону № 2289, а також чи не встановлено замовником у документації конкурсних торгів дискримінаційних вимог до учасників на порушення статті 5 Закону № 2289 та принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону № 2289.

6. Перевірка дотримання порядку надання комітетом з конкурсних торгів роз'яснень у зв'язку з унесенням змін до документації конкурсних торгів або на запити учасників (стаття 23 Закону № 2289)


6.1. Під час перевірки цього питання досліджуються, зокрема: документація конкурсних торгів та зміни до неї, запити учасників конкурсних торгів щодо надання роз'яснення, роз'яснення комітету з конкурсних торгів, протоколи комітету з конкурсних торгів щодо проведення зборів з метою роз'яснення будь-яких запитів щодо документації конкурсних торгів.

6.2. Перевірка питання надання роз'яснень комітетом з конкурсних торгів базується на:

- дослідженні надходження запитів щодо надання роз'яснень від учасників конкурсних торгів;

- перевірці надання відповіді комітетом з конкурсних торгів на всі питання, зазначені в запитах учасників конкурсних торгів, щодо надання роз'яснень та у встановлені Законом № 2289 терміни;

- перевірці оприлюднення наданих роз'яснень щодо документації конкурсних торгів та внесених змін до неї (частина перша статті 10 Закону № 2289).

6.3. При перевірці необхідно зважати на те, що учасник, який отримав від замовника документацію конкурсних торгів, має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання пропозицій конкурсних торгів звернутися до замовника за роз'ясненнями щодо документації конкурсних торгів. Замовник повинен надати роз'яснення на запит протягом трьох днів з дня його отримання всім особам, яким було надано документацію конкурсних торгів.

Замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів внести зміни до документації конкурсних торгів, продовживши строк подання та розкриття пропозицій конкурсних торгів не менше ніж на сім днів, та повідомити письмово протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про внесення зазначених змін усіх осіб, яким було видано документацію конкурсних торгів.

У разі здійснення закупівлі за скороченою процедурою замовник не має права з власної ініціативи чи за результатами запитів вносити зміни до документації конкурсних тортів, крім випадків, коли внесення таких змін необхідне для приведення у відповідність документації конкурсних торгів із вимогами чинного законодавства або таких змін вимагає рішення органу оскарження. У такому разі замовник зобов'язаний внести відповідні зміни до документації конкурсних торгів та продовжити строк подання пропозицій конкурсних торгів.

У разі несвоєчасного подання замовником роз'яснень щодо змісту документації конкурсних торгів або несвоєчасного внесення до неї змін замовник повинен продовжити строк подання та розкриття пропозицій конкурсних торгів не менш як на сім днів та повідомити про це всіх осіб, яким було видано документацію конкурсних торгів.

6.4. Працівники органу державного фінансового контролю під час проведення контрольних заходів повинні перевіряти наявність фактів ненадання або невчасного надання роз'яснень на запити учасників конкурсних торгів стосовно документації конкурсних торгів (зокрема, чи не створено умов, що порушують вільний доступ учасників до інформації).

При цьому у разі встановлення зазначених фактів під час перевірки органів державної влади чи місцевого самоврядування та якщо вони призвели до відхилення конкурсних пропозицій учасників конкурсних торгів, варто в межах компетенції такі факти описово фіксувати в акті перевірки та повідомляти про це правоохоронні органи, з огляду на вимоги частини першої статті 16 Закону України від 07.04.2011 № 3206-VI "Про засади запобігання і протидії корупції" (далі - Закон № 3206), відповідно до якої особам, зазначеним у пунктах 1 - 3 частини першої статті 4 Закону № 3206, забороняється:

1) відмовляти фізичним або юридичним особам в інформації, надання якої цим фізичним або юридичним особам передбачено законом;

2) надавати несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону.

За результатами перевірки зазначених питань формується висновок щодо ненадання або невчасного чи неповного надання роз'яснень на запити учасників конкурсних торгів стосовно документації конкурсних торгів на порушення статті 23 Закону № 2289 (або про відсутність порушень).

7. Перевірка відповідності конкурсних пропозицій (цінових пропозицій) вимогам документації конкурсних торгів (запитів цінових пропозицій) та законодавству


7.1. Під час перевірки цього питання досліджуються, зокрема: конкурсні пропозиції учасників (цінові пропозиції учасників); документи, подані у складі конкурсної пропозиції учасників на підтвердження кваліфікаційних та інших вимог, передбачених документацією конкурсних торгів; документація конкурсних торгів.

7.2. Перевірка базується на зіставленні поданих учасниками конкурсних пропозицій (цінових пропозицій) з вимогами документації конкурсних торгів (запиту цінових пропозицій) та законодавства в частині відповідності:

- терміну дії конкурсних пропозицій учасників - терміну, визначеному документацією конкурсних торгів;

- документів, поданих учасниками на підтвердження їх кваліфікаційних та інших вимог, передбачених документацією конкурсних торгів, - переліку кваліфікаційних та інших вимог, передбачених документацією конкурсних торгів, і вимогам статті 16 Закону № 2289.

Слід зазначити, що документи, подані на підтвердження кваліфікаційних та інших вимог, передбачених документацією конкурсних торгів, мають бути чинними на дату розкриття або пізнішу дату, якщо інше не встановлено документацією конкурсних торгів або законодавством.

7.3. З метою виявлення учасників - пов'язаних осіб в обов'язковому порядку дослідженню підлягають статутні документи, подані учасниками у складі пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій.

7.4. У разі наявності підозри щодо достовірності документів, наданих у складі пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій, перевіряється, зокрема, відповідність компетенції установи, що надала такі документи (зокрема, варто аналізувати, чи передбачено чинним законодавством повноваження відповідної установи надавати ті чи інші документи), та правильність зазначених у них даних.

За результатами перевірки зазначених питань формується висновок про порушення вимог статей 17 та 29 Закону № 2289 і допущення замовником до оцінки пропозицій учасників конкурсних торгів, які не відповідають вимогам, установленим у документації конкурсних торгів, та статті 16 Закону № 2289; про порушення вимог статей 36, 38 Закону № 2289; або про відсутність порушень.

8. Перевірка наявності відповідності затвердженій формі та достовірності складання протоколів розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) (статті 27, 36, 38 Закону № 2289)

8.1. Під час перевірки цього питання досліджуються, зокрема: протоколи розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) (далі - протокол розкриття); пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційні пропозиції, цінові пропозиції) учасників торгів; документація конкурсних торгів, кваліфікаційна документація, запит цінових пропозицій; реєстр отриманих пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій (далі - реєстр).

8.2. Перевірка базується на:

- перевірці відповідності протоколу розкриття - формі, затвердженій наказом Мінекономіки України № 922;

- перевірці протоколів розкриття на відповідність даті, місцю та часу розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій, визначених у документації конкурсних торгів, кваліфікаційній документації, запиті цінових пропозицій;

- зіставленні відомостей у реєстрі з даними протоколу розкриття;

- зіставленні викладеної у протоколі розкриття інформації щодо надання документів для підтвердження відповідності учасників кваліфікаційним вимогам, передбаченим документацією конкурсних торгів (кваліфікаційною документацією), з фактично наявними документами, що подані у складі конкурсних пропозицій учасників на підтвердження кваліфікаційним вимогам.

За результатами перевірки зазначених питань формується висновок про відсутність або наявність порушення вимог статей 27, 36 і 38 Закону № 2289 та відповідності або невідповідності протоколу розкриття формі, затвердженій наказом Мінекономіки України № 922.

9. Перевірка дотримання порядку розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій), визначення переможця, акцепту пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції) переможця торгів (статті 28, 31 та 36 Закону № 2289):


9.1. Під час перевірки цього питання досліджуються, зокрема:

протоколи щодо розгляду і відхилення пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), оцінки та визначення переможця процедури закупівлі; документація конкурсних торгів; запит цінових пропозицій; пропозиції конкурсних торгів (цінові пропозиції); повідомлення про акцепт та результати торгів.

9.2. Загальний строк розгляду, оцінки пропозицій конкурсних торгів та визначення переможця процедури закупівлі не повинен перевищувати 20 робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів.

Під час здійснення закупівель за скороченою процедурою загальний строк розгляду, оцінки та визначення переможця процедури закупівлі не повинен перевищувати 10 робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів.

Загальний строк для розгляду цінових пропозицій та визначення переможця процедури закупівлі не повинен перевищувати п'яти днів з дня розкриття цінових пропозицій.

9.3. Перевірка дотримання порядку розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій), визначення переможця, акцепту пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції) базується:

у разі проведення відкритих торгів (двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації) (стаття 28 Закону № 2289):

- на дотриманні загального строку здійснення оцінки пропозицій конкурсних торгів;

- на порівнянні критеріїв та методики оцінки, передбачених документацією конкурсних торгів, з даними протоколу оцінки, за яким визначено переможця торгів;

- на дослідженні протоколу оцінки на предмет допущення до оцінки учасників, які мали бути відхилені згідно з вимогами Закону № 2289;

- на відповідності питомої ваги цінового критерію вимогам чинного законодавства (не менше 50 Confused;

- на перевірці акцепту тієї пропозиції конкурсних торгів, яка була визначена найбільш економічно вигідною за результатами оцінки;

у разі проведення процедури запиту цінових пропозицій (стаття 36 Закону № 2289):

на перевірці правильності визначення переможця торгів з урахуванням найменшої ціни та вимог, зазначених у запиті цінових пропозицій.

9.4. Зважати на те, що замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до державних органів, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про його невідповідність вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у частині першій статті 17 Закону, або факту зазначення у пропозиції конкурсних торгів будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів такого учасника (частина сьома статті 28 Закону № 2289).

9.5. Зважати на те, що один і той самий учасник не може подавати більше ніж одну пропозицію конкурсних торгів (цінову пропозицію) при проведенні процедури закупівлі.

9.6. Зважати на те, що замовник має право на виправлення арифметичних помилок, допущених у результаті арифметичних дій, виявлених у поданій пропозиції конкурсних торгів під час проведення її оцінки, у порядку, визначеному документацією конкурсних торгів, за умови отримання письмової згоди на це учасника, який подав пропозицію конкурсних торгів (частина третя статті 28 Закону № 2289).

9.7. Перевірка акцепту пропозиції конкурсних торгів здійснюється з урахуванням таких вимог:

у разі проведення відкритих торгів (двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації) (стаття 31 Закону № 2289):

у день визначення переможця замовник акцептує пропозицію конкурсних торгів, що визнана найбільш економічно вигідною за результатами оцінки;

замовник зобов'язаний протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про визначення переможця надіслати переможцю торгів повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, а всім учасникам - письмове повідомлення про результати торгів із зазначенням найменування та місцезнаходження учасника-переможця, пропозицію конкурсних торгів якого визнано найбільш економічно вигідною за результатами оцінки;

повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів обов'язково безоплатно публікується у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель,

у разі проведення процедури запиту цінових пропозицій (стаття 36 Закону № 2289):

замовник акцептує цінову пропозицію в день визначення переможця. Протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про визначення переможця замовник зобов'язаний надіслати переможцю процедури закупівлі повідомлення про акцепт цінової пропозиції, а всім учасникам - повідомлення про результати процедури запиту цінових пропозицій із зазначенням найменування та місцезнаходження учасника-переможця;

повідомлення про акцепт цінової пропозиції обов'язково безоплатно публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель.

За результатами перевірки зазначених питань формується висновок про відсутність або наявність порушень вимог статей 28, 31 та 36 Закону № 2289.

10. Перевірка дотримання порядку складання звіту про результати процедури закупівлі (стаття 19 Закону № 2289)

10.1. Під час перевірки цього питання досліджуються, зокрема, звіти про результати здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

10.2. Перевірка дотримання складання звіту про результати процедури закупівлі базується на:

- перевірці відповідності звітів про результати проведення процедури закупівлі формі, затвердженій наказом Мінекономіки України № 922;

- дослідженні повноти та правильності відображення інформації, передбаченої при складанні звіту про проведення процедури закупівлі.

10.3. Зважати на те, що у разі обґрунтованої нагальної потреби у закупівлі продукції харчової промисловості, продуктів харчування, послуг з організації харчування, лікарських засобів і виробів медичного призначення строк для подання пропозицій конкурсних торгів може бути скорочено до 15 днів. Причиною скорочення строку не може бути бездіяльність замовника щодо проведення відповідних процедур закупівель. Обґрунтування нагальної потреби зазначається у звіті про результати проведення процедури закупівлі та не має свідчити про наміри замовника послабити конкуренцію між учасниками (частина третя статті 21 Закону № 2289).

У разі якщо в результаті проведення торгів не було укладено договір про закупівлю, у звіті про результати проведення процедури закупівлі обов'язково зазначаються підстави прийняття рішення про неукладення договору про закупівлю, якщо таке було.

За результатами перевірки зазначених питань формується висновок про відсутність або наявність порушення вимог статті 19 Закону № 2289 та відповідності або невідповідності формі складання звіту про результати проведення процедури закупівлі, затвердженій наказом Мінекономіки № 922.

11. Перевірка обґрунтованості та правильності застосування процедури закупівлі в одного учасника (стаття 39 Закону № 2289)

11.1. Під час перевірки цього питання варто досліджувати, зокрема:

річний план закупівель; протокол засідання комітету з конкурсних торгів щодо прийняття рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника; інформацію про застосування процедури закупівлі в одного учасника, яка оприлюднена та опублікована відповідно до статті 10 Закону № 2289; обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника; договір про закупівлю товарів, робіт або послуг; оригінали або копії експертних, нормативних, технічних та інших документів, що підтверджують наявність підстав для застосування процедури закупівлі в одного учасника відповідно до частини другої статті 39 Закону № 2289; копії установчих документів учасника, виписку або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, копії паспорта, а в разі його відсутності іншого документа, що посвідчує особу, та документа про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичних осіб).

11.2. Перевірка дотримання правильності застосування процедури закупівлі в одного учасника базується на:

- перевірці наявності протоколу щодо вибору процедури закупівлі;

- перевірці протоколу переговорів з одним або кількома учасниками та надання ним(и) підтвердженої документально інформації про відповідність учасника кваліфікаційним вимогам відповідно до статті 16 Закону № 2289;

- перевірці дотримання вимог щодо оприлюднення інформації про закупівлю (стаття 10 Закону № 2289);

- перевірці наявності підтвердних документів (експертних, нормативних, технічних та інших документів, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі). Крім того, необхідно перевіряти відповідність компетенції установи, що їх надала, достовірність зазначених документів, правильність зазначених у них даних та дати їх видачі;

- аналізі установчих документів учасника, виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

- перевірці правильності визначення підстав для застосування процедури закупівлі в одного учасника відповідно до вимог частини другої статті 39, а саме:

1) при застосуванні підстави "закупівля творів мистецтва або закупівля, пов'язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу, або закупівля послуг з виконання науково-дослідних, науково-технічних та дослідно-конструкторських робіт, що пройшли конкурсний відбір у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку" необхідно перевіряти наявність договорів або інших документів, що підтверджують наявність в учасника авторських прав саме на предмет закупівлі, що закуповується;

2) при застосуванні підстави "відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи" необхідно перевіряти, ким фактично поставлено товари, виконано роботи чи надано послуги, тобто досліджувати, чи учасником, з яким укладено договір, фактично виконувались роботи, чи не перераховувалися кошти субпідрядним організаціям, які виконували ці роботи. У разі перерахування коштів субпідрядним організаціям проводити поглиблену перевірку відповідних перерахувань з метою підтвердження законності закупівлі послуг у зазначених організацій;

3) при застосуванні підстави "нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, зокрема пов'язаних із забезпеченням продуктами нафтопереробки рідкими спеціалізованого санітарного транспорту бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам" слід перевіряти строки виконання договору, укладеного за результатами процедури закупівлі в одного учасника, тобто аналізувати, чи справді закупівлю проведено у зв'язку з нагальною потребою (зокрема, досліджувати реальний стан початку поставки товарів, надання послуг чи виконання робіт та у строки, визначені договором про закупівлю).

Варто досліджувати, чи дійсно підтверджується факт виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів.

Крім того, при перевірці необхідно звертати увагу на термін застосування процедури закупівлі в одного учасника та досліджувати, чи не застосовано процедуру в останній момент необхідності поставки товарів, надання послуг або виконання робіт для уникнення відкритих торгів;

4) при застосуванні підстави "якщо замовником було двічі відмінено процедуру закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників" необхідно перевіряти наявність не менше ніж двох повідомлень про відміну процедури закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників, предметом закупівлі в яких були ті самі товари, роботи або послуги, що є предметом закупівлі в одного учасника, та звітів про результати проведення такої процедури закупівлі;

5) при застосуванні підстав:

- "потреба здійснити додаткову закупівлю у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами або послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням";

- "закупівля товарів на товарних біржах";

- "закупівля товарів у разі припинення господарської діяльності, зокрема внаслідок банкрутства, за домовленістю з кредиторами";

- "необхідність проведення додаткових будівельних робіт, не включених у початковий проект, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за умови, що договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт, якщо такі роботи технічно чи економічно пов'язані з головним договором";

- "урахування вимог, визначених частиною чотирнадцятою статті 39 10 Закону № 2289"

необхідно перевіряти наявність документів, що підтверджують наявність потреби застосування процедури закупівлі в одного учасника за наявними підставами.

За результатами перевірки зазначених питань формується висновок про відсутність або наявність порушень вимог статті 39 Закону № 2289.

12. Перевірка процедури електронного реверсивного аукціону (статті 39 1 - 39 11 Закону № 2289)

12.1. Перевірка процедури електронного реверсивного аукціону (далі - ЕРА) базується на перевірці дотримання замовником вимог Закону та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють проведення ЕРА.

13. Перевірка наявності підстав щодо відміни замовником торгів (стаття 30 Закону № 2289)

13.1. Під час перевірки цього питання варто досліджувати: протоколи щодо розгляду і відхилення пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), протокол оцінки; документацію конкурсних торгів; запит цінових пропозицій; пропозиції конкурсних торгів (цінові пропозиції); оголошення про результати процедури закупівлі, повідомлення про відміну торгів чи визнання їх такими, що відбулися, повідомлення про відміну процедури закупівлі в одного учасника.

13.2. Під час перевірки цього питання рекомендується досліджувати наявність підстав щодо відміни торгів, передбачених статтею 30 Закону № 2289.

За результатами перевірки зазначеного питання формується висновок про відсутність або наявність порушень вимог статті 30 Закону № 2289.

14. Перевірка дотримання законодавства при укладанні договорів про закупівлю товарів, робіт або послуг та відповідності умов договорів про закупівлю вимогам документації конкурсних торгів (основним умовам договору, зазначеним у запиті), змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі (статті 2, 31, 36, 40 та 42 Закону № 2289)

14.1. Під час перевірки цього питання досліджуються, зокрема:

договори про закупівлю; акцептовані пропозиції конкурсних торгів, цінові пропозиції.

14.2. Перевірка процедури укладання договорів про закупівлю товарів, робіт або послуг базується:

у разі проведення відкритих торгів (двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації) на:

- перевірці дотримання строків укладання договорів;

- зіставленні умов укладених договорів про закупівлю з проектом договору або основними умовами договору про закупівлю, які надано переможцем процедури закупівлі у пропозиції конкурсних торгів (ціновій пропозиції);

- перевірці умов договору про закупівлю вимогам чинного законодавства, зокрема, наявності всіх істотних умов відповідно до визначеного типу договору (купівлі-продажу, оренди, підряду тощо).

14.3. Під час перевірки слід звернути увагу:

у разі проведення відкритих торгів (двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації) на таке:

замовник укладає договір про закупівлю з учасником, пропозицію конкурсних торгів якого було акцептовано, не пізніше ніж через 30 днів з дня акцепту пропозиції відповідно до вимог документації конкурсних торгів та акцептованої пропозиції. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладеним раніше ніж через 14 днів з дати публікації у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів. Під час здійснення закупівель за скороченою процедурою з учасником, пропозицію конкурсних торгів якого було акцептовано, замовник укладає договір про закупівлю відповідно до вимог документації конкурсних торгів та акцептованої пропозиції у строк не раніше ніж через п'ять днів з дня публікації у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, але не пізніше ніж через 14 днів з дня акцепту (абзаци третій і четвертий частини другої статті 31 Закону № 2289);

у разі письмової відмови переможця торгів підписати договір про закупівлю відповідно до вимог документації конкурсних торгів або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, установлений Законом, замовник визначає найбільш економічно вигідну пропозицію конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув (частина третя статті 31 Закону № 2289);

у разі проведення процедури запиту цінових пропозицій на таке:

замовник укладає з переможцем договір про закупівлю відповідно до основних умов договору, зазначених у запиті, у строк не раніше ніж через п'ять робочих днів з дня публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель повідомлення про акцепт цінової пропозиції, але не пізніше ніж через 14 днів з дня визначення переможця (абзац четвертий частини п'ятої статті 36 Закону № 2289);

у разі проведення процедури закупівлі в одного учасника на таке:

замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника у строк не раніше ніж через 14 днів (п'ять робочих днів у разі застосування процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передачі та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, послуг поштового зв'язку, поштових марок та маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня опублікування у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель повідомлення про акцепт пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника (абзац другий частини третьої статті 39 Закону № 2289).

Крім того, звернути увагу на те, що:

- умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами у повному обсязі, крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 40 Закону № 2289;

- при перевірці укладених з переможцями процедур закупівель договорів на предмет наявності істотних умов рекомендується дослідити питання відповідності термінів та порядку здійснення оплати замовником вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 № 1404 "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти";

- договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення в період оскарження процедури закупівлі відповідно до статті 18 Закону № 2289, а також у разі його укладення з порушенням строків, передбачених абзацами третім, четвертим частини другої статті 31, абзацом четвертим частини п'ятої статті 36, абзацом першим частини третьої статті 39 та статтею 39 10 Закону № 2289, крім випадку порушення зазначених строків у зв'язку з оскарженням процедури закупівлі (частина перша статті 42 Закону № 2289);

- забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, та/або оплата замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених Законом (частина п'ята статті 2 Закону № 2289).

14.4. При перевірці зважати на те, що учасник-переможець процедури закупівлі при укладенні договору повинен надати дозвіл або ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законодавством.

За результатами перевірки зазначених питань формується висновок про відсутність або наявність порушень вимог статей 2, 31, 36, 40 та 42 Закону № 2289.

15. Перевірка виконання умов договорів про закупівлю, наявності підстав для перерахування державних коштів

15.1. Під час перевірки цього питання досліджуються договори про закупівлю, додаткові угоди до договорів, платіжні доручення, накладні, акти виконаних робіт (наданих послуг), бухгалтерські регістри.

15.2. Перевірка базується, зокрема, на:

- зіставленні умов укладених договорів (у частині оплати) з фактично здійсненим перерахуванням коштів;

- перевірці виконання договірних зобов'язань контрагентами (зокрема, в частині визначених договорами термінів поставки товарів, надання послуг або виконання робіт);

- перевірці фактичного постачання товарів (виконання робіт, надання послуг) шляхом інвентаризації, обстеження та контрольного обміру закуплених (отриманих) об'єктом контролю товарно-матеріальних цінностей, робіт, послуг та інших дій;

- перевірці достовірності і реальності дебіторської та кредиторської заборгованості.

15.3. Під час перевірки слід звернути увагу на відповідність істотних умов укладених договорів (ціна за одиницю, кількість/обсяг, загальна вартість) з розміром фактично сплаченої суми та поставленими товарно-матеріальними цінностями (виконаними роботами, наданими послугами).

15.4. Для визначення повноти розрахунків між замовником та учасником процедури закупівлі при здійсненні перевірок державних закупівель потрібно проводити зустрічні звірки.

Зустрічна звірка - метод документального та фактичного підтвердження у підприємств, установ та організацій виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об'єкта контролю (абзац четвертий пункту 3 Загальної частини Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550).

15.5. Зважати на те, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами у повному обсязі, крім випадків, установлених частиною п'ятою статті 40 Закону № 2289.

15.6. Під час перевірки виконання умов договорів та перерахування коштів бюджетними установами та одержувачами державних коштів варто враховувати вимоги Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну України від 02.03.2012 № 309.

При цьому слід звернути увагу, що перевіряється договір як юридичне зобов'язання на відповідність фінансовим зобов'язанням у вигляді підтвердних документів (акти виконаних робіт (наданих послуг), накладні, квитанції, чеки тощо), а потім платіжні доручення та інші розрахункові документи перевіряються на відповідність фінансовим зобов'язанням - підтвердним документам.

16. Перевірка інших питань, що стосуються діяльності комітету з конкурсних торгів та закупівель, які перевіряються

Під час перевірки інших документів, що стосуються діяльності комітету з конкурсних торгів та закупівель, досліджуються звернення учасників, скарги, рішення Уповноваженого органу та органу оскарження тощо.

За результатами перевірки формується висновок про дотримання або недотримання замовником вимог законодавства у сфері державних закупівель (вимог, установлених Законом № 2289 та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до Закону № 2289).

Начальник Управління моніторингу

ризикових операцій та

державних закупівель Г. Єрмілова


http://www.interbuh.com.ua/ru/documents/oneregulations/13888

Cool

_________________
Тяжела и неказиста
Жизнь простого тендериста

Товарищ, знай, пройдет она
Свобода слова и приватность
И вот тогда госбезопасность
Припомнит наши имена
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
ravilmamedov
Репутация: 195 [ ? ]
Специалист
Специалист


Зарегистрирован: 14.04.2009
Сообщения: 2060
Откуда: Харків
Сообщение 13 Янв 2014, 15:27 Ответить с цитатой

Цитата:
запити цінових пропозицій та зміни до них.

вот как!?

_________________
В ріднім краї панувати не дамо нікому!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
Flegmat
Репутация: 340 [ ? ]
Модер
Модер


Зарегистрирован: 14.07.2009
Сообщения: 2710
Сообщение 13 Янв 2014, 17:52 Ответить с цитатой

А мне больше понравилось:
Цитата:
дотримання порядку надання комітетом з конкурсних торгів роз'яснень у зв'язку з унесенням змін до документації конкурсних торгів(wtf? Shocked ) або Crazy на запити учасників

Ну-с, дорогие друзья, и кто тут беспорядки разъяснений в связи с изменениями нарушает? Mad

ravilmamedov, еще логично не хватает кумулятивного "дотримання порядку надання комітетом з конкурсних торгів роз'яснень у зв'язку з унесенням змін до запиту цінових пропоизиій або на
запити учасників про роз'яснення запиту". Так чтоб наверняка. Embarassed

_________________
Тяжела и неказиста
Жизнь простого тендериста

Товарищ, знай, пройдет она
Свобода слова и приватность
И вот тогда госбезопасность
Припомнит наши имена
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
ravilmamedov
Репутация: 195 [ ? ]
Специалист
Специалист


Зарегистрирован: 14.04.2009
Сообщения: 2060
Откуда: Харків
Сообщение 14 Янв 2014, 10:59 Ответить с цитатой

Flegmat писал(а):
А мне больше понравилось:
Цитата:
дотримання порядку надання комітетом з конкурсних торгів роз'яснень у зв'язку з унесенням змін до документації конкурсних торгів(wtf? Shocked ) або Crazy на запити учасників

Ну-с, дорогие друзья, и кто тут беспорядки разъяснений в связи с изменениями нарушает? Mad

ravilmamedov, еще логично не хватает кумулятивного "дотримання порядку надання комітетом з конкурсних торгів роз'яснень у зв'язку з унесенням змін до запиту цінових пропоизиій або на
запити учасників про роз'яснення запиту". Так чтоб наверняка. Embarassed

Laughing да уж.
и я все чаще вспоминаю реплику tendurionа, о всеобщем уровне компетенции, который снизился настолько, что приобрел отрицательное значение.
по-моему, у всех (заказчиков, участников, УО, ОО, ДФИ) око замылилось. одна надежда на РПУ.

_________________
В ріднім краї панувати не дамо нікому!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
tendurion
Репутация: 327 [ ? ]
Модер
Модер


Зарегистрирован: 02.07.2007
Сообщения: 4060
Откуда: Харьков
Сообщение 14 Янв 2014, 11:14 Ответить с цитатой

ravilmamedov писал(а):

и я все чаще вспоминаю реплику tendurionа, о всеобщем уровне компетенции, который снизился настолько, что приобрел отрицательное значение.


Это не реплика - это крик души Cool

Популизм, невежество и ручное управление - нашу ФСЬО Bad

_________________
За несоблюдение законодательства о гос. закупках получаешь штрафы, а за соблюдение – гемор.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
ravilmamedov
Репутация: 195 [ ? ]
Специалист
Специалист


Зарегистрирован: 14.04.2009
Сообщения: 2060
Откуда: Харків
Сообщение 15 Янв 2014, 16:40 Ответить с цитатой

на самом деле, я, наверное, погорячился, судя по одной описке, говоря о низкой компетенции ДФИ. заметил совершенно уникальную мысль в п. 2.3 рекомендаций:
Цитата:
З метою додержання режиму економії та недопущення витрачання бюджетних асигнувань, не зумовлених потребою, доцільно аналізувати обґрунтованість потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг.

не знаю, насколько законно, но разумно и интересно.
в п. 5.8 притаилась хорошая штуковина, как средство борьбы с заготовщиками макулатуры:
Цитата:
а також чи не встановлено замовником у документації конкурсних торгів дискримінаційних вимог до учасників на порушення статті 5 Закону № 2289 та принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону № 2289.

но, уверен, что на практике работать не будет. чтоб не останавливать прогресс, ДФИ надо издать еще одни методические рекомендации, в которых, во-первых, давалось бы определение дискриминационных требований. во-вторых, алгоритм их определения. в-третьих, наиболее распространенные злоупотребления.

в п. 6.4 имеем:
Цитата:
При цьому у разі встановлення зазначених фактів під час перевірки органів державної влади чи місцевого самоврядування та якщо вони призвели до відхилення конкурсних пропозицій учасників конкурсних торгів, варто в межах компетенції такі факти описово фіксувати в акті перевірки та повідомляти про це правоохоронні органи, з огляду на вимоги частини першої статті 16 Закону України від 07.04.2011 № 3206-VI "Про засади запобігання і протидії корупції"

вот так! как ни странно, неверное правоприменение закона различными субъектами влечет за собой разную ответственность.

есть такое:
Цитата:
7.4. У разі наявності підозри щодо достовірності документів, наданих у складі пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій, перевіряється, зокрема, відповідність компетенції установи, що надала такі документи (зокрема, варто аналізувати, чи передбачено чинним законодавством повноваження відповідної установи надавати ті чи інші документи), та правильність зазначених у них даних.


есть вот это (п. 5.3):
Цитата:
Наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 919 "Про затвердження стандартної документації конкурсних торгів" затверджено стандартну документацію конкурсних торгів.

ваще ни о чем, но гарантирую, что в актах будут писать нарушение: ДКТ не соответствует приказу МЭ №919.

_________________
В ріднім краї панувати не дамо нікому!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
tendurion
Репутация: 327 [ ? ]
Модер
Модер


Зарегистрирован: 02.07.2007
Сообщения: 4060
Откуда: Харьков
Сообщение 02 Июн 2015, 12:29 Ответить с цитатой

В 6(45) номере журнала "Радник" за июнь 2015 г. прочитал ,что данные Методические рекомендации изложены в новой редакции Приказом от 13.05.2015 г. № 101.

Пока данного приказа в Инете не нашел.

_________________
За несоблюдение законодательства о гос. закупках получаешь штрафы, а за соблюдение – гемор.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
badman2
Репутация: 112 [ ? ]
Специалист
Специалист


Зарегистрирован: 28.03.2008
Сообщения: 1024
Сообщение 04 Июн 2015, 06:56 Ответить с цитатой

tendurion писал(а):
В 6(45) номере журнала "Радник" за июнь 2015 г. прочитал ,что данные Методические рекомендации изложены в новой редакции Приказом от 13.05.2015 г. № 101.

Пока данного приказа в Инете не нашел.

очевидно документ не підлягає реєстрації у Мін'юсті, отже чекати тексту доведеться ще довго, якщо немає знайомих крушників
згадаймо, що старі метод.рекомендації / Наказ 02.12.2013 N 285 / побачили світ лише десь у лютому-березні 2014

_________________
רק אלוהים יכול לשפוט אותי
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
badman2
Репутация: 112 [ ? ]
Специалист
Специалист


Зарегистрирован: 28.03.2008
Сообщения: 1024
Сообщение 04 Июл 2015, 08:52 Ответить с цитатой

хороша людина з ДФІ скинула нову редакцію Методичних рекомендації з проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами (у редакції наказу Держфінінспекції від 13.05.2015 № 101 «Про викладення Методичних рекомендацій в новій редакції»)

користуємося наздоров'я_рек_Держфінінспекції_13.05.pdf
 Описание:

Скачать
 Имя файла:  _рек_Держфінінспекції_13.05.pdf
 Размер файла:  2.09 MB
 Скачано:  249 раз(а)


_________________
רק אלוהים יכול לשפוט אותי
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> НПА других органов власти Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы
Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. topic RSS feed 


TenderGid.UA