Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro.
UA-Tenders.com
 
    FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 
Заміна учасника договору

 
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> Существенные условия договора
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
yan.s
Репутация: 0 [ ? ]
Что такое тендер ?


Зарегистрирован: 05.02.2014
Сообщения: 3
Сообщение 11 Янв 2015, 21:14 Ответить с цитатой

У 2014 році наше підприємство провело запит цінових пропозицій та, як результат, підписало договір про закупівлю ПММ (паливо-мастильних матеріалів).
Термін дії договору - до березня 2015 року. Наприкінці 2014 року переможець попередив нас (усно) про те, що з нового року підприємство-переможець не зможе надавати нам ПММ, оскільки воно було перепрофільоване для інших завдань, а ПММ нам може продавати новостворене підприємство (має практично таку ж назву, проте це інше підприємство).

Як діяти у такій ситуації? Чи можливо змінити учасника договору шляхом укладання додаткової угоди? ("... сторони домовились замінити - і змінюємо назву підприємства"). Хочу заначити, що обидва підприємства діють під однією торговою маркою и фактично всі зміни у їх структурі відбулися лише формально.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
tendurion
Репутация: 327 [ ? ]
Модер
Модер


Зарегистрирован: 02.07.2007
Сообщения: 4060
Откуда: Харьков
Сообщение 11 Янв 2015, 23:21 Ответить с цитатой

yan.s писал(а):
У 2014 році наше підприємство провело запит цінових пропозицій та, як результат, підписало договір про закупівлю ПММ (паливо-мастильних матеріалів).
Термін дії договору - до березня 2015 року. Наприкінці 2014 року переможець попередив нас (усно) про те, що з нового року підприємство-переможець не зможе надавати нам ПММ, оскільки воно було перепрофільоване для інших завдань, а ПММ нам може продавати новостворене підприємство (має практично таку ж назву, проте це інше підприємство).

Як діяти у такій ситуації? Чи можливо змінити учасника договору шляхом укладання додаткової угоди? ("... сторони домовились замінити - і змінюємо назву підприємства"). Хочу заначити, що обидва підприємства діють під однією торговою маркою и фактично всі зміни у їх структурі відбулися лише формально.


Вот было старое разъяснение УО (еще к Положению)

Цитата:
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ-РОЗ'ЯСНЕННЯ

01.04.2009 N 3303-27/156

...
Щодо заміни сторони-виконавця у договорі про закупівлю на підставі договору


Підпунктом 5 пункту 2 Положення ( 921-2008-п ) визначено, що договір про закупівлю - договір, який укладається між замовником і
учасником за результатами процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на
товари за державні кошти.

Згідно з підпунктом 12 пункту 2 Положення ( 921-2008-п ) переможець процедури закупівлі - це учасник, тендерна пропозиція
якого за результатами оцінки визнана найбільш економічно вигідною та акцептована.

Відповідно до пункту 84 Положення ( 921-2008-п ) договір про закупівлю укладається у письмовій формі відповідно до положень
Цивільного кодексу України ( 435-15 ) та Господарського кодексу України ( 436-15 ).

Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від умов тендерної (цінової) пропозиції учасника - переможця процедури
закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не повинні змінюватися після підписання договору, крім випадків, визначених
порядком зміни умов договору про закупівлю, що затверджується уповноваженим органом.

Водночас необхідно зазначити, що укладення договору про закупівлю є кінцевим результатом проведеної процедури закупівлі, і
укладається саме з учасником-переможцем процедури закупівлі, що виключає можливість здійснення заміни сторони в договорі.

Наслідком укладання договору про заміну сторони-виконавця робіт, надавача послуг, постачальника товару в договорі про
закупівлю фактично стає закупівля замовником товару, роботи чи послуги в особи, яка не брала участь у процедурі закупівлі, та без
застосування будь-яких процедур закупівель, передбачених Положенням ( 921-2008-п ).

Ураховуючи викладене, заміна сторони-виконавця у договорі на підставі договору не відповідає Положенню ( 921-2008-п ) та
суперечить змісту і принципам державних закупівель в цілому.

http://pravo.levonevsky.org/bazaua09/pismo/sbor00/text00462.htm

Безусловно есть более новее, но позиция не поменялась, т.к. она в принципе соответствует ГК Украины.

Цитата:
Стаття 525. Недопустимість односторонньої відмови від зобов'язання

1. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.


P.S. Вот старая тема с форума http://forum.ua-tenders.com/viewtopic.php?p=60170

_________________
За несоблюдение законодательства о гос. закупках получаешь штрафы, а за соблюдение – гемор.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
yan.s
Репутация: 0 [ ? ]
Что такое тендер ?


Зарегистрирован: 05.02.2014
Сообщения: 3
Сообщение 11 Янв 2015, 23:48 Ответить с цитатой

Спасибо за содержательный ответ! Будем думать про правопреемничество.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> Существенные условия договора Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы
Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. topic RSS feed 


TenderGid.UA