Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro.
UA-Tenders.com

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 
Закон № 4851-VI от 24.05.12 (закупки монополистов)
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  След.

Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> ЗУ Об осуществлении ГЗ
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
tendurion
Модер
Модер

Сообщение 18 Июн 2012, 09:28 Ответить с цитатой

Sagittarius писал(а):

Второй вопрос - что делать с закупками, которые до 100 тысяч - включать ли их в ГП?

Нет. Смотрите Закон, а не всякие разъяснения.

P.S. ГП - это Годовой План? Confused

irka
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 09:32 Ответить с цитатой

pologicrl писал(а):
И как понять если у нас гос. деньги, и мы купляем воду и свет в монополистов, то теперь что нам ненужно проводить тендер, а заключать все напрямую?? Surprised

Тільки у разі, якщо монополістом є ВАШЕ підприємство або воно провадить свою діяльність у сферах визначених статтею 2 цього Закону. Єдине, де з цього приводу для не монополістів і бюджетників внесли зміни, так це по ст.16, при закупівлі комуналки критерії не встановлюються (що тепер вимагати замовникам під час проведення переговорів з такими учасниками нажаль не знаю Confused )

irka
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 09:34 Ответить с цитатой

tendurion писал(а):
irka писал(а):
Це для підприємств, на які не поширюється дія цього Закону.

Question

Це я відповідала Sagittarius Embarassed Мала на увазі Закон 4851

Последний раз редактировалось: irka (18 Июн 2012, 09:55), всего редактировалось 1 раз
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
pologicrl
Практик
Практик

Сообщение 18 Июн 2012, 09:34 Ответить с цитатой

Так вот мы какраз и есть бюджетной организацыей а закупаем свет и воду в монополистов. Я имела ввиду что нам проводить тендера как и раньше
irka
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 09:38 Ответить с цитатой

Sagittarius писал(а):
То, что необходимо вынести на обозрение - я согласна, но то что обязательно на сайт МЕ - нет. У нас есть свой официальный сайт - где размешена информация о торгах (и ГП в том числе).
А я і не казала, що звичайним підприємствам потрібно оприлюднювати РП на сайті УО. Я же і кажу, що це стосується тільки монополістів, бо тільки для них застосовується Закон 4851.
Sagittarius
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 09:38 Ответить с цитатой

irka писал(а):
А я так розумію, що оскільки наше підприємство монополіст та ще й отримує фінансування з бюджету, то у разі отримання такого фінансування мені тепер потрібно оприлюднювати план на сайті УО+на власному сайті (або головного розпорядника)+ще й надсилати його до ДКС та МЕРіТ Confused

Sad
Цитата:
Річний план закупівель та зміни до нього оприлюднюються замовником шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом п’яти робочих днів з дня їх затвердження. { Частину першу статті 4 доповнено абзацом згідно із Законом N 4851-VI ( 4851-17 ) від 24.05.2012 }

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2289-17/page[/quote]
Я так понимаю, если свой сайт есть - то размещаем на нем, если нет - на сайте МЕ, отсылать документы в ДКУ и МЕРТ самосабой

irka
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 09:41 Ответить с цитатой

Sagittarius писал(а):
irka писал(а):
А я так розумію, що оскільки наше підприємство монополіст та ще й отримує фінансування з бюджету, то у разі отримання такого фінансування мені тепер потрібно оприлюднювати план на сайті УО+на власному сайті (або головного розпорядника)+ще й надсилати його до ДКС та МЕРіТ Confused

Sad
Цитата:
Річний план закупівель та зміни до нього оприлюднюються замовником шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом п’яти робочих днів з дня їх затвердження. { Частину першу статті 4 доповнено абзацом згідно із Законом N 4851-VI ( 4851-17 ) від 24.05.2012 }

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2289-17/page

Я так понимаю, если свой сайт есть - то размещаем на нем, если нет - на сайте МЕ, отсылать документы в ДКУ и МЕРТ самосабой[/quote]
Ви все зводити до Закону 2289, але для монополістів тепер є це
Цитата:
Річний план та зміни до нього (у разі наявності) обов’язково безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. Замовники не зобов’язані надсилати річний план та зміни до нього до Уповноваженого органу, Державної казначейської служби України.
Закон 4851
irka
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 09:46 Ответить с цитатой

tendurion писал(а):
Sagittarius писал(а):
Второй вопрос - что делать с закупками, которые до 100 тысяч - включать ли их в ГП?

Нет. Смотрите Закон, а не всякие разъяснения.

А як ви вважаєте повинні поступати підприємсвтва, які є монополістами або проводять свою діяльність відповідно до ст.2 Закону 4851. Цікавить ч.2 та ч.3 ст. 4 Закону. Я так розумію, що тепер ВСІ закупівлі потрібно вносити у РП, а потім ще й звіти робити, навіть бюджетні кошти до 300 і 1 млн., власні кошти до 5 млн. і 10 млн. Чи правильно я розумію?

re1224
Практик
Практик

Сообщение 18 Июн 2012, 10:01 Ответить с цитатой

irka писал(а):
тепер ВСІ закупівлі потрібно вносити у РП, а потім ще й звіти робити, навіть бюджетні кошти до 300 і 1 млн., власні кошти до 5 млн. і 10 млн. Чи правильно я розумію?

- я понял по другому. ИМХО:
1. всё, что попало под процедуру (например, плюшевые мишки на 20 млн) - в РП
2. все, что попало по сумме, но НЕ попало по 4-1-1 (например, услуги госоргана на 20 млн) - в РП (не понятно, правда, что там написать - "без процедур"??) + звит добавился!
3. всё остальное - в ДОДАТОК к РП (как раньше - всё, что не попадало)
pologicrl
Практик
Практик

Сообщение 18 Июн 2012, 10:08 Ответить с цитатой

Вот страна чудес невозможных, мало нам в следуещем году електронных закупок еще и это придумали, хотят нас загнать в ступор, но не получится
Svetulya
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 10:10 Ответить с цитатой

irka писал(а):
Я так понимаю, если свой сайт есть - то размещаем на нем, если нет - на сайте МЕ, отсылать документы в ДКУ и МЕРТ самосабой

Где увидали, что ГП надо размещать на сайте МЭ.
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2289-17/ed20120617/conv
статья 4.
Цитата:
1. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, зміни до нього надсилаються Державній казначейській службі України, річний план, кошторис (тимчасовий кошторис), фінансовий план (план асигнувань, план використання бюджетних (державних) коштів), зміни до них надсилаються Уповноваженому органу протягом 5 робочих днів з дня їх затвердження.
Protey
Новичок

Сообщение 18 Июн 2012, 10:12 Ответить с цитатой

А мы понимаем закон так:
все закупки, хоть на 1 грн - в годовой план и на все нужен звіт.
Про додаток в законе ни слова нет, а в ч. 2 ст. 4 конкретно написано - все в годовой план, хоть больше 100 тыс, хоть меньше...
Увы...
И план походу нужно и на свой сайт и на сайт МЕРТУ каким-то образом
Sagittarius
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 10:15 Ответить с цитатой

Цитата:
Да
tendurion писал(а):
Sagittarius писал(а):

Нет. Смотрите Закон, а не всякие разъяснения
Да на закон я смотрю.. 4851 который..

Как становится понятным, что ... к тем, что не упомянут
Цитата:
Стаття 2. Сфера застосування цього Закону
1. Дія цього Закону поширюється на суб’єктів, які є замовниками відповідно до статті 1 цього Закону та провадять діяльність у сферах, визначених статтею 5 Закону України "Про природні монополії", та/або у таких сферах:
забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії;
забезпечення виробництва, передачі та постачання електричної енергії;
забезпечення виробництва, транспортування та постачання питної води;
забезпечення функціонування централізованого водовідведення;
надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту загального користування;
забезпечення функціонування міського електричного транспорту та експлуатація його об’єктів для надання послуг з перевезення;
надання послуг автостанцій, портів, аеропортів;
надання послуг з аеронавігаційного обслуговування польотів повітряних суден;
надання послуг поштового зв’язку;
геологічне вивчення (у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ) нафтогазоносних надр, родовищ вугілля та інших видів твердого палива;
забезпечення функціонування та експлуатація телекомунікаційних мереж фіксованого зв’язку загального користування або надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг;
забезпечення транспортування, зберігання, переробки нафти та нафтопродуктів сирих.
2. Замовники здійснюють закупівлі відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Замовники здійснюють закупівлі за рахунок державних коштів, визначених пунктом 4 частини першої статті 1 Закону України "Про здійснення державних закупівель", коштів юридичних осіб, які провадять діяльність у сферах, визначених цим Законом (далі - власні кошти).
3. Дія цього Закону поширюється на закупівлі замовниками товарів, робіт і послуг для здійснення ними діяльності у сферах, визначених статтею 5 Закону України "Про природні монополії" або статтею 2 цього Закону, які:
повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (в будівництві - дорівнює або перевищує 300 тисяч гривень), робіт - дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень;
здійснюються за рахунок власних коштів за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 5 мільйонів гривень, а робіт - 10 мільйонів гривень.
У разі якщо закупівля здійснюється замовником частково за рахунок державних коштів та частково за рахунок власних коштів, застосовується абзац другий цієї частини.

применяются нововведение в виде этого абзаца
Цитата:
Річний план закупівель та зміни до нього оприлюднюються
замовником шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його
відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів
протягом п’яти робочих днів з дня їх затвердження. { Частину першу
статті 4 доповнено абзацом згідно із Законом N 4851-VI ( 4851-17 )
від 24.05.2012 }

Sekret_ar
Модер
Модер

Сообщение 18 Июн 2012, 10:20 Ответить с цитатой

Я ще своїх "5 копійок" вставлю! Чому редакції пунктів в 4851 і 2289 не співпадають!!!??? Shocked
Sagittarius
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 10:23 Ответить с цитатой

Sekret_ar писал(а):
Я ще своїх "5 копійок" вставлю! Чому редакції пунктів в 4851 і 2289 не співпадають!!!??? Shocked

Закон Про природні монополії
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1682-14/ed20120524

Про здійснення державних закупівель http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2289-17/page

Закон 4851 - скорее для монополистов, чем для других Sad

irka, примите мои соболезнования. Sad

Sekret_ar
Модер
Модер

Сообщение 18 Июн 2012, 10:30 Ответить с цитатой

Sagittarius писал(а):
Sekret_ar писал(а):

Закон Про природні монополії
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1682-14/ed20120524

Про здійснення державних закупівель http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2289-17/page

Закон 4851 - скорее для монополистов, чем для других Sad

Воно то так, але ж законом 4851 вносились зміни до 2289, а редакції змінених пунктів не співпадають в цих двох законах!
Jyrcom
Модер
Модер

Сообщение 18 Июн 2012, 10:36 Ответить с цитатой

Sagittarius писал(а):

Чого?
Sekret_ar писал(а):

Воно то так, але ж законом 4851 вносились зміни до 2289, а редакції змінених пунктів не співпадають в цих двох законах!

тільки ті зміни, що в Законі № 4851 в прикінцевих положеннях...

Последний раз редактировалось: Jyrcom (18 Июн 2012, 10:38), всего редактировалось 1 раз
Sekret_ar
Модер
Модер

Сообщение 18 Июн 2012, 10:36 Ответить с цитатой

Закон 4851:
Цитата:
Річний план та зміни до нього (у разі наявності) обов’язково безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. Замовники не зобов’язані надсилати річний план та зміни до нього до Уповноваженого органу, Державної казначейської служби України.

Закон 2289:
Цитата:

От, наприклад, як це розуміти? Так само із статтею 2..... Surprised
Svetulya
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 10:46 Ответить с цитатой

Sekret_ar писал(а):
Закон 4851:
Цитата:

Закон 2289:
Цитата:

От, наприклад, як це розуміти? Так само із статтею 2..... Surprised

Якщо ви не є субєктом-замовником, визначеним у ст. 2 Закону 4851 (тобто ви не виробляєте теплову енергію ..... і т.п.) то цей Закон 4851 не для вас. Для вас написаний закон 2289. Embarassed
Marks21
Новичок

Сообщение 18 Июн 2012, 10:46 Ответить с цитатой

Не удержусь, ч. 2 ст. 2 4851 "Замовник здійснюють закупівлі відповідно до ЗУ "Про здійснення державних закупівель" з урахуванням ОСОБЛИВОСТЕЙ, визначених цим законом" так вот энта особенность и заключаэтся в том что монополисты этот РП размещают на сайте МЕРиТа (ч. 2 ст. 2 Закона 4851) остальные заказчики не подпадающие под действия 4851 РП размещают на соем сайте + отсылают до МЕРиТ (ч.1 ст. 4 Закона 2289); по крайней мере я так понимаю сие нововведенное чудо. Одно напрягает, все прямые закупки (до 5 млн/10 млн), надо вносить в РП (а не в додатки к нему) только форму РП менять? или что туда вписывать по таким закупкам? не совсем понимаю Question
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Manyashechka
Что такое тендер ?

Сообщение 18 Июн 2012, 11:00 Ответить с цитатой

Шановні учасники форуму по N 4851-VI будь ласка проясніть.
Наше підприємство є монополістом з забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюються за рахунок власних коштів.
Питання:
1. У разі одержання бюджетної підтримки у вигляді компенсації частини витрат, поширюється на нас дія Закону 4851-VI в частині „здійснюються за рахунок власних коштів за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 5 мільйонів гривень, а робіт — 10 мільйонів гривень”? Чи ми повинні закупати по тендеру товар, послуги - 100 тисяч гривень, робіт —1 мільйон гривень?
2. Не буде порушенням законодавства придбання товарів, робіт та послуг які не стосуються забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії на суму до 5 мільйонів гривень, а робіт до 10 мільйонів гривень без тендеру?

Последний раз редактировалось: Manyashechka (18 Июн 2012, 13:14), всего редактировалось 2 раз(а)
re1224
Практик
Практик

Сообщение 18 Июн 2012, 11:04 Ответить с цитатой

2Manyashechka: У разі здійснення замовником закупівлі товарів, робіт та послуг частково за рахунок державних коштів застосовується пункт 5 цієї частини;
Manyashechka
Что такое тендер ?

Сообщение 18 Июн 2012, 12:55 Ответить с цитатой

re1224 писал(а):
2Manyashechka: У разі здійснення замовником закупівлі товарів, робіт та послуг частково за рахунок державних коштів застосовується пункт 5 цієї частини;
Дякую за відповідь. Але товари, роботи та послуги ми купуємо за кошти підприємства.
irka
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 13:12 Ответить с цитатой

Подзвонила в технічну підтримку ВДЗ, щоб поцікавитись, як і коли з?явиться інформація про оприлюднення РП для монополістів, а там навіть не вкурсі, що Закон президент підписав, не кажучі вже про те, що він вже чинний. Після назви номеру Закону, дати публікації хлопець зазначив, що "кнопка" для оприлюднення РП в них вже є, але команди її активувати ще не було. А потім важко зітхнув і додав: "Брррр, конечно, но будем публиковать ваши РП" Інформація повинна з?явитись на веб-порталі.
Sagittarius
Специалист
Специалист

Сообщение 18 Июн 2012, 13:34 Ответить с цитатой

irka писал(а):
Подзвонила в технічну підтримку ВДЗ, щоб поцікавитись, як і коли з?явиться інформація про оприлюднення РП для монополістів, а там навіть не вкурсі, що Закон президент підписав, не кажучі вже про те, що він вже чинний. Після назви номеру Закону, дати публікації хлопець зазначив, що "кнопка" для оприлюднення РП в них вже є, але команди її активувати ще не було. А потім важко зітхнув і додав: "Бред, конечно, но будем публиковать ваши РП" Інформація повинна з?явитись на веб-порталі.

Jyrcom писал(а):
Sagittarius писал(а):
Чого?.
Да вот по этому. Маразм только будет крепчать и если ТАМ не в курсе, то куда нам, грешным.. Монопалисты сейчас как слепыши - будут тыкатся на обдум.

К нам сейчас юрист прибежал (соседский Twisted Evil ). На мой вопрос по поводу дополнения к ГП сказал: "Если сомневаетесь - распечатайте себе закон с новой редакцией и свято ему следуйте да пошлите в МЕ запрос по этому поводу" Evil or Very Mad
Насколько поняла - он сам толком ничего не знает.

Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> ЗУ Об осуществлении ГЗ Часовой пояс: GMT + 2
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  След.
Страница 4 из 9

Перейти: