Наказ від 29.04.2013 № 68 (документи, що подаються до ДКУ)
Выбрать сообщения с
# по # FAQ
[/[Печать]\]
На страницу Пред.  1, 2  :| |:
Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> НПА ГКУ

#26:  Автор: tendurionОткуда: Харьков СообщениеДобавлено: 08 Ноя 2010, 13:50
    —
poster писал(а):
tendurion писал(а):
Вообще, считаю, что пока париться особо не надо.

...это так, информационное уведомление, для Заказчиков у которых есть лишние деньги и желание общаться с КРУ Smile

А Ви гуморист ще той Laughing


У нас без юмора два пути: обозленность и алкоголизм, а с юмором, обозленности нет Smile

#27:  Автор: alsyv СообщениеДобавлено: 10 Янв 2011, 11:29
    —
У нас прошел тендер. Подали в казначейство документы для регистрации обязательств и регистрации договора по списку в наказе 384. Нам дали отказ, ссылаясь, что нарушены условия Наказа № 330 от 14.09.2010, Постанов КМУ № 995 от 18.09.1997 и №1764 от 27.12.2001, а именно: не поданы титул строительства, внутренестроительный титул стр-ва и разрешение на строительство. Но можем ли мы оформлять разрешение на строительство, если договор еще не зарегистрирован в казначействе? Согласно наказа № 384 - этих документов в списке нет.

#28:  Автор: tendurionОткуда: Харьков СообщениеДобавлено: 17 Янв 2012, 13:56
    —
ukos2012 писал(а):
проясните для меня вопрос - какими постановами, законами... - руководствуется Казначейство, когда проверяет документы закупки (реестрация договора)?

Вот 2 основных:
- Наказ Державного казначейства України від 9 серпня 2004 року N 136
- Наказ Державного казначейства України від 14 вересня 2010 року N 330

#29:  Автор: tendurionОткуда: Харьков СообщениеДобавлено: 17 Янв 2012, 14:11
    —
alsyv писал(а):
Согласно наказа № 384 - этих документов в списке нет.


Приказ 384 изменял Приказ № 300 введя в него примечание относительно перечня документов к конкурсным обязательствам. В Вашем же случае походу регистрация была по коду КЕКВ 2120 или 2140. Перечень необходимых документов по этим кодам смотрите в 300 приказе.

#30:  Автор: teona СообщениеДобавлено: 17 Янв 2012, 14:37
    —
ukos2012 писал(а):
скажите а в чем разница - если я буду предоставлять казначейству не витяг, а сканкопии???


а это уже на усмотрение казначейства. Мы продоставляем распечатки с ссайта и всё устраивает. Многим приходится сложнее

#31:  Автор: Barmaley СообщениеДобавлено: 17 Янв 2012, 15:30
    —
Это, ИМХО, сканкопия, на которой написано "Витяг".
Можно принести и сказать: "Кто скажет, что это девочка (читайте - "не витяг"), пусть первый кинет в меня камень" (с)
Мы предоставляем копии газетки... пытался я предоставить распечатку с сайта, так этого хватало на то, что бы казначей наш принял документы с условием типа "я пока начну смотреть, но вы обязательно завтра/сегодня/позавчера принесите копию с оригинала".

#32:  Автор: tendurionОткуда: Харьков СообщениеДобавлено: 17 Янв 2012, 15:50
    —
ukos2012 писал(а):
teona писал(а):
ukos2012 писал(а):
скажите а в чем разница - если я буду предоставлять казначейству не витяг, а сканкопии???


а это уже на усмотрение казначейства. Мы продоставляем распечатки с ссайта и всё устраивает. Многим приходится сложнее


а как он хоть виглядит этот витяг? что он из себя представляет??


Страничка из журнала, зачастую пользуемся услугами Ua-tenders http://vdz.ua-tenders.com/

#33:  Автор: Den_MОткуда: м. ЗаПАРІЖЖЯ СообщениеДобавлено: 06 Авг 2014, 12:30
    —
Добрый день! Кто уже сталкивался с регистрацией тендерных договоров в казначействе после отмены печатного ВДЗ? Какой теперь пакет документов нести в казну вместо копий печатных объявлений?

#34:  Автор: tendurionОткуда: Харьков СообщениеДобавлено: 06 Авг 2014, 13:20
    —
Den_M писал(а):
Добрый день! Кто уже сталкивался с регистрацией тендерных договоров в казначействе после отмены печатного ВДЗ? Какой теперь пакет документов нести в казну вместо копий печатных объявлений?


Учитывая, что изменений в приказ № 68 пока не внесено, пользуемся нормой п. 2 Заключительных положений Закона № 1197
Цитата:
До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.


И абз. 2 п. ст. 7 Закона 1197
Цитата:
до здійснення оплати за договорами про закупівлю перевіряє наявність та відповідність укладеного договору про закупівлю звіту про результати проведення процедури закупівлі та річному плану закупівель, правильність їх оформлення відповідно до законодавства, а також наявність оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі), відомостей про рамкову угоду, за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами), оголошення про результати процедури закупівлі, що були оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органу. Перевіркою правильності оформлення документів вважається перевірка дотримання замовником встановлених законодавством вимог до форми документа та правильності його заповнення відповідно до затверджених інструкцій стосовно заповнення таких форм (за їх наявності) або розміщених на веб-порталі Уповноваженого органу;


Печатайте с Портала короче.

#35:  Автор: sviristel СообщениеДобавлено: 06 Авг 2014, 14:51
    —
Наше казначейство попросило сделать распечатку страничек-публикаций из интернета.
Т.е. договор+отчет о результатах+странички для подтверждения публикации на сайте ВДЗ.

#36:  Автор: AbsurdlanaОткуда: Киев СообщениеДобавлено: 07 Авг 2014, 15:41
    —
вот в помощь бюджетникам лист ДКСУ кас. вопроса подтверждения налиячия объявлений и т.д по процедурам
Скрытый текст: 

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.06.2014 р. N 23-08/817-14628
<...>
Відповідно до абзацу другого статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Реєстрація та облік бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів здійснюються Державною казначейською службою України відповідно до Бюджетного кодексу України та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 N 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2012 за N 419/20732 (далі - Порядок).
Абзацом третім пункту 2.1 Порядку встановлено, що розпорядники бюджетних коштів подають до відповідного органу Казначейства річний план державних закупівель та додаток до нього (зміни до річного плану державних закупівель та додаток до нього).
Відповідно до абзаців першого та другого пункту 2.2 Порядку розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов'язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за формою згідно з додатком 1 на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання.
За умови взяття бюджетного зобов'язання, за яким застосовуються процедури закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, розпорядник бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати, зазначеної у звіті про результати проведення процедури закупівель, подає до органу Казначейства додатково, крім документів, зазначених в абзаці першому цього пункту, оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують проведення закупівлі та передбачені законодавством у сфері державних закупівель.
Закон України від 10.04.2014 N 1197-VII "Про здійснення державних закупівель" (із змінами) (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, є одним з органів, що здійснює контроль у сфері державних закупівель відповідно до його компетенції та у випадках, визначених частиною третьою статті 7 Закону.
Абзацом другим частини третьої статті 7 Закону встановлено, зокрема, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, до здійснення оплати за договорами про закупівлю перевіряє наявність та відповідність укладеного договору про закупівлю звіту про результати проведення процедури закупівлі та річному плану закупівель, правильність їх оформлення відповідно до законодавства, а також наявність оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі), відомостей про рамкову угоду, за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами), оголошення про результати процедури закупівлі, що були оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органу.
Для підтвердження факту наявності: оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі), відомостей про рамкову угоду, за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами), оголошення про результати процедури закупівлі, що були оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органу, розпорядники бюджетних коштів подають до відповідного органу Казначейства копії цих документів, роздруковані з веб-порталу Уповноваженого органу.

Перший заступник Голови О. Даневич



http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/DKU1393.html



Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> НПА ГКУ


output generated using printer-friendly topic mod. Часовой пояс: GMT + 2

На страницу Пред.  1, 2  :| |:
Страница 2 из 2

Powered by phpBB 2.0.22 © 2001,2002 phpBB Group