Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro.
UA-Tenders.com
 
    FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 
Роз'яснення МЕРТУ 14.11.2011 №3302-04/43007-12 (ДК 016-2010)

 
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> НПА МЭ
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Sekret_ar
Репутация: 425 [ ? ]
Модер
Модер


Зарегистрирован: 05.04.2008
Сообщения: 6335
Откуда: Україна
Сообщение 25 Дек 2012, 14:49 Ответить с цитатой

Цитата:
Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
№ 3302-04/43007-12 від 14.11.2012

РОЗ'ЯСНЕННЯ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) розглянуло лист Журналу «Радник в сфері державних закупівель» від 06.11.2012 № 06113 щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель та повідомляє.
Закон України «Про здійснення державних закупівель» (зі змінами) (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.
Питання «РДЗ» № 1: «Згідно з ч. 1 cm. 4 Закону, закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником відповідно до пунктів 23 і 30 частини першої статті 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 2289-VІ на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 30.12.97 № 822. Але наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» скасовано чинність з 31 грудня 2012 року ДК 016-97 Державного класифікатора продукції та послуг та затверджено національний класифікатор України з наданням чинності з 1 січня 2012 р. ДК 016:2010 Державний класифікатор продукції та по¬слуг на заміну ДК 016-97.
Просимо Вас надати роз'яснення, яким класифікатором замовник повинен користуватися при складанні у 2012 році тимчасового річного плану на закупівлю товарів, робіт і послуг на 2013 рік?»
Питання «РДЗ» № 2: «Також розраховуємо на Вашу відповідь з приводу того, що якщо замовник складає та затверджує річний план закупівель у 2013 році, то який класифікатор використовувати замовникові? Адже в «Порядку визначення предмета закупівлі» (затвердженому наказом МЕУ № 921 від 26.07.2010 р.) сказано, що предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97. Чи до даного порядку будуть внесені зміни?»

Щодо питань 1,2.
Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт – 1 мільйон гривень, крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені розділом VIII-1 цього Закону, у тому числі на технічне обслуговування, іншу оплатну підтримку на майбутнє об'єкта закупівлі чи виплат, пов'язаних з використанням об'єктів права інтелектуальної власності.
Предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, які закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, на участь в якій учасниками подаються пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційні, цінові пропозиції) або пропозиції на переговорах (у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника), або заявки (у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Для проведення процедури закупівлі має бути не менше двох пропозицій/заявок, крім випадків застосування замовником процедури закупівлі в одного учасника (пункт 24 частини першої статті 1 Закону).
Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 921 (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2.1. Порядку предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 23 і 30 частини першої статті 1 Закону та на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 30.12.97 № 822, за показником п'ятого знака (класифікаційне угруповання «категорія») із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.
При цьому згідно з підпунктом а) пункту 4 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» від 11.10.2010 № 457 (зі змінами, внесеними згідно з наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 29.11.2010 № 530) чинність Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97 скасовується з 31 грудня 2012 року.
Водночас Мінекономрозвитку ведеться робота стосовно підготовки проекту наказу «Про внесення змін до наказу «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі», в частині визначення предмета закупівлі товарів і послуг за новим Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457 (зі змінами).
Разом з цим проект наказу «Про внесення змін до наказу «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» буде розміщено на офіційному сайті Мінекономрозвитку (www.me.gov.ua) в підрозділі «Проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу до них та інші супровідні документи» розділу «Регуляторна діяльність».
Питання «РДЗ» № 3: «Якщо замовник підпадає під дію Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» № 4851-VI, то чи має право такий замовник здійснювати закупівлі за власні кошти до 5 млн. грн. (у разі закупівлі товарів і послуг) і 10 млн. грн. (у разі закупівлі робіт) відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 2289-VI?».

Щодо питання 3.
Згідно з частиною третьою статті 2 Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» (далі - Закон про особливості) його дія поширюється на закупівлі замовниками товарів, робіт і послуг для здійснення ними діяльності у сферах, визначених статтею 5 Закону України «Про природні монополії» або статтею 2 Закону про особливості, які:
повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - дорівнює або перевищує 300 тисяч гривень), робіт - дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень;
здійснюються за рахунок власних коштів за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (по¬слуг) дорівнює або перевищує 5 мільйонів гривень, а робіт - 10 мільйонів гривень.
У разі якщо закупівля здійснюється замовником частково за рахунок державних коштів та частково за рахунок власних коштів, то застосовується абзац другий цієї частини цієї статті цього Закону.
Визначення терміну «замовники» наведено в частині першій статті 1 Закону про особливості.
У свою чергу, замовниками є:
по-перше, розпорядники державних коштів, які провадять діяльність у сферах, визначених статтею 5 Закону України «Про природні монополії», та/або у будь-якій зі сфер, визначених статтею 2 Закону про особливості;
по-друге, суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у сферах, визначених статтею 5 Закону України «Про природні монополії»;
по-третє, суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у будь-якій зі сфер, визначених статтею 2 цього Закону, та відповідають хоча б одній з таких ознак: органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування чи іншим розпорядникам державних коштів належить частка у статутному капіталі суб'єкта господарювання в розмірі більш як 50 відсотків або такі органи володіють більшістю голосів у вищому органі суб'єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу чи наглядової ради суб'єкта господарювання; суб'єкт господарювання займає монопольне (домінуюче) становище на відповідному ринку товарів. При цьому замовниками в розумінні абзацу п'ятого статті 1 Закону про особливості є суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у будь-якій зі сфер, визначених статтею 2 цього Закону, та одночасно відповідають хоча б одній з перелічених ознак.
Водночас згідно з розпорядженням Антимонопольного комітету України «Про затвердження Положення про складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій» від 12.12.2006 № 537-р (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 грудня 2006 р. за № 1358/13232) складається та ведеться перелік суб'єктів природних монополій, який в установленому порядку розміщується на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України (http: //www.amc.gov.ua).
Відповідно до абзацу другого частини другої статті 2 Закону про особливості замовники здійснюють закупівлі за рахунок державних коштів, визначених пунктом 4 частини першої статті 1 Закону, коштів юридичних осіб, які провадять діяльність у сферах, визначених Законом про особливості (далі - власні кошти).
Згідно з пунктом 6 частини першої статті 4 Закону про особливості без застосування процедур закупівель, передбачених Законом України «Про здійснення державних закупівель» та цим Законом, замовник здійснює закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок власних коштів за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) не перевищує 5 мільйонів гривень, а робіт - не перевищує 10 мільйонів гривень. У разі здійснення замовником закупівлі товарів, робіт і послуг частково за рахунок державних коштів застосовується пункт 5 цієї частини.

Директор департаменту
державних закупівель
та державного замовлення Б.М. Горбанський


Джерело інформації
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> НПА МЭ Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы
Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. topic RSS feed 


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

File Attachment © by Meik Sievertsen