Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro.
UA-Tenders.com

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 
Играть или не играть - вот в чём вопрос!!!

Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> НПА, регулирующие сферу Госзакупок
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
yelnikova
Что такое тендер ?

Сообщение 20 Окт 2011, 14:49 Ответить с цитатой

Уже сломала голову с нововведениями от 08.07.2011 №3681-VІ, я не могу понять, подпадаю ли я под Закон. Немного о себе: Государственое предприятие ТЭЦ, бюджетного финансирования не получаем, сами себя обрабатываем, как говорится. В Законе есть понятия бюджетных денег, как таковых я их не получаю...но фраза "...кошти загальобов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності..." меня ступарнула! Я-то получаю деньги н больничные и т.д. кто-то столкнулся с выяснением такого вопроса? Играть торги? Или не играть...вот в чем вопрос Confused Уже голова кругом HELP PLEeeeeeASE! Очень надеюсь на обсуждение!!!!!!
Absurdlana
Специалист
Специалист

Сообщение 20 Окт 2011, 15:08 Ответить с цитатой

yelnikova писал(а):
Уже сломала голову с нововведениями от 08.07.2011 №3681-VІ, я не могу понять, подпадаю ли я под Закон. Немного о себе: Государственое предприятие ТЭЦ, бюджетного финансирования не получаем, сами себя обрабатываем, как говорится. В Законе есть понятия бюджетных денег, как таковых я их не получаю...но фраза "...кошти загальобов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності..." меня ступарнула! Я-то получаю деньги н больничные и т.д. кто-то столкнулся с выяснением такого вопроса? Играть торги? Или не играть...вот в чем вопрос Confused Уже голова кругом HELP PLEeeeeeASE! Очень надеюсь на обсуждение!!!!!!

а вы случайно не монополист? (поставка э/э или т/э)

Masich
Специалист
Специалист

Сообщение 20 Окт 2011, 16:20 Ответить с цитатой

yelnikova писал(а):

Как то не пойму, что тут может Вас "ступорнуть" по отношению к расходам Вашего предприятия на приобретение чего либо из товара/работ/услуг?
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
panda
Админ

Сообщение 20 Окт 2011, 19:46 Ответить с цитатой

yelnikova писал(а):
Вы скорее всего монополист по территориальному признаку, так что не парьтесь - проводите процедуры!
universzos
Что такое тендер ?

Сообщение 10 Ноя 2011, 14:15 Ответить с цитатой

Добрый день. Подскажите пож. У меня подобный вопрос.
мы коммунальное предприятие, созданное органом местного самоуправления, деньги у нас не бюджетные, мы хоз.расчетное предприятие. И по новой редакции ч.4 ст.1 Закона я не могу понять, распространяется ли на нас закон, необходимо ли нам проводить тендер? Подскажите, оочень надо.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
universzos
Что такое тендер ?

Сообщение 11 Ноя 2011, 08:26 Ответить с цитатой

Неужели никто не подскажет???!!! Очень надо.. Поожлст.!
wdarw
Теоретик
Теоретик

Сообщение 11 Ноя 2011, 09:31 Ответить с цитатой

21) підприємства - підприємства, утворені в установленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування та уповноважені на отримання державних коштів, взяття за ними зобов'язань і здійснення платежів, у тому числі державні, казенні, комунальні підприємства, ....
Стаття 2. Сфера застосування Закону
...Цей Закон застосовується до підприємств, визначених у пункті 21 частини першої статті 1 цього Закону, у разі якщо підприємства відповідають хоча б одній з таких ознак:
1) підприємство користується податковою пільгою, передбаченою податковим, митним законодавством України, - протягом користування такою пільгою;
2) підприємство відповідно до закону звільнено від обов'язку сплачувати заборгованість перед бюджетами, за єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за зобов'язаннями перед фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування - протягом календарного року від дати такого звільнення;
3) отримує пряму або опосередковану бюджетну підтримку, в тому числі у вигляді компенсації частини витрат або відшкодування відсотків за кредитами,- протягом календарного року від дати одержання бюджетної підтримки.

Если хоть один вышеперечисленный пунк касается вашего коммунального предприятия, Вы должны проводить закупку в соответствии с Законом Украины "О проведении гос. закупок"
universzos
Что такое тендер ?

Сообщение 11 Ноя 2011, 10:01 Ответить с цитатой

Спс большое за ответ!!. ни один пункт к нам не относиться, значит процедуру можем не проводить. Это хорошо).
[email protected]
Что такое тендер ?

Сообщение 11 Ноя 2011, 11:05 Ответить с цитатой

panda писал(а):
yelnikova писал(а):
Вы скорее всего монополист по территориальному признаку, так что не парьтесь - проводите процедуры!

Получается, если предприятие имеет статус монополиста, то однозначно обязано проводить процедуры закупки в соответствии с Законом? Почему? Ведь отдельные законы еще не приняты, поэтому до их принятия мы должны руководствоваться действующим Законом, а в нем говорится о том, что средства предприятий исключены из понятия "гос. средства". Как быть? Чем Вы руководствуетесь?
Absurdlana
Специалист
Специалист

Сообщение 11 Ноя 2011, 11:22 Ответить с цитатой

[email protected] писал(а):
panda писал(а):
yelnikova писал(а):

Получается, если предприятие имеет статус монополиста, то однозначно обязано проводить процедуры закупки в соответствии с Законом? Почему? Ведь отдельные законы еще не приняты, поэтому до их принятия мы должны руководствоваться действующим Законом, а в нем говорится о том, что средства предприятий исключены из понятия "гос. средства". Как быть? Чем Вы руководствуетесь?

Лист-роз'яснення щодо внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" від 30.09.2011 № 3303-25/12551-07
Щодо окремих законів України, які визначають особливості здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, які визначені частиною четвертою статті 2 Закону
Згідно з частиною другою статті 2 Закону зі змінами умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів можуть встановлюватися або змінюватися виключно цим Законом, крім випадків, передбачених цим Законом.

Окремими законами України визначаються особливості здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, які визначені частиною четвертою статті 2 Закону.

Відповідно до частини п’ятої статті 2 Закону зі змінами забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, та або оплата замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.

Пунктом 6 розділу XI “Прикінцеві положення” Закону зі змінами встановлено Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів, які визначають особливості здійснення закупівель за державні кошти товарів, робіт і послуг, зазначених в абзаці другому частини другої та частині четвертій статті 2 цього Закону.

До прийняття Верховною Радою України відповідних законів закупівля зазначених товарів, робіт і послуг здійснюється відповідно до цього Закону.
Щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг суб’єктами природних монополій
Статтею 2 Закону зі змінами встановлено, що цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт - 300 тисяч гривень.

Відповідно до частини третьої статті 10 Закону України “Про природні монополії” суб’єкти природних монополій здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг відповідно до вимог і процедур, визначених Законом України “Про здійснення державних закупівель”. Визначення “суб’єкт природної монополії” наведене в абзаці четвертому частини першої статті 1 вказаного Закону, згідно з яким це суб'єкт господарювання (юридична особа) будь-якої форми власності (монопольне утворення), який виробляє (реалізує) товари на ринку, що перебуває у стані природної монополії.

Частиною четвертою статті 2 Закону зі змінами передбачено, що окремими законами визначаються особливості здійснення закупівлі, зокрема юридичними особами, які провадять діяльність у сферах, визначених статтею 5 Закону України “Про природні монополії”. Відповідно до статті 5 цього Закону регулюється діяльність суб'єктів природних монополій у таких сферах: транспортування нафти і нафтопродуктів трубопроводами; транспортування природного і нафтового газу трубопроводами та його розподіл; зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності із зберігання природного газу (ліцензійними умовами); транспортування інших речовин трубопровідним транспортом; передачі та розподілу електричної енергії; користування залізничними коліями, диспетчерськими службами, вокзалами та іншими об'єктами інфраструктури, що забезпечують рух залізничного транспорту загального користування; управління повітряним рухом; централізованого водопостачання та водовідведення; транспортування теплової енергії; спеціалізованих послуг транспортних терміналів, портів, аеропортів за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України. Перелік суб'єктів природних монополій складається та ведеться Антимонопольним комітетом України відповідно до його повноважень.

У свою чергу, пунктом 6 розділу XI “Прикінцеві положення” Закону зі змінами встановлено Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів, які визначають особливості здійснення закупівель за державні кошти товарів, робіт і послуг, зазначених в абзаці другому частини другої та частині четвертій статті 2 цього Закону. До прийняття Верховною Радою України відповідних законів закупівля зазначених товарів, робіт і послуг здійснюється відповідно до цього Закону.

Таким чином, суб’єкти природних монополій здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг як за державні, так і за власні кошти у порядку, встановленому Законом зі змінами до прийняття Верховною Радою України відповідних законів, які визначать особливості здійснення закупівель за державні кошти у відповідних сферах, визначених статтею 5 Закону України “Про природні монополії”.
У разі якщо особа здійснює діяльність у одній з сфер, визначених статтею 5 Закону України “Про природні монополії”, і при цьому не має статусу суб’єкта природної монополії, вона зобов’язана здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг як за державні, так і за власні кошти у порядку, встановленому Законом зі змінами до прийняття Верховною Радою України відповідних законів, які визначать особливості здійснення закупівель за державні кошти у відповідних сферах, визначених статтею 5 Закону України “Про природні монополії”.

[email protected]
Что такое тендер ?

Сообщение 11 Ноя 2011, 12:10 Ответить с цитатой

[quote="Absurdlana"]
panda писал(а):
yelnikova писал(а):

Лист-роз'яснення щодо внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" від 30.09.2011 № 3303-25/12551-07
До прийняття Верховною Радою України відповідних законів закупівля зазначених товарів, робіт і послуг здійснюється відповідно до цього Закону.
Щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг суб’єктами природних монополій
Таким чином, суб’єкти природних монополій здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг як за державні, так і за власні кошти у порядку, встановленому Законом зі змінами до прийняття Верховною Радою України відповідних законів, які визначать особливості здійснення закупівель за державні кошти у відповідних сферах, визначених статтею 5 Закону України “Про природні монополії”.

На мой взгляд данная формулировка очень размыта. Разве нельзя ее трактовать так, что до принятия отдельных законов, предприятие-монополист руководствуется нормами действующего Закона, в котором говорится, что Закон применим к предприятиям только в том случае, если они попадают под любой из признаков п.1 ст.2. В противном случае действие Закона на предприятие ( в т.ч. и предприятие-монополист) не распространяется?
Absurdlana
Специалист
Специалист

Сообщение 11 Ноя 2011, 12:46 Ответить с цитатой

На мой взгляд данная формулировка очень размыта. Разве нельзя ее трактовать так, что до принятия отдельных законов, предприятие-монополист руководствуется нормами действующего Закона, в котором говорится, что Закон применим к предприятиям только в том случае, если они попадают под любой из признаков п.1 ст.2. В противном случае действие Закона на предприятие ( в т.ч. и предприятие-монополист) не распространяется?

в законі про природні монополії ст.10 частина 3 "Суб'єкти природних монополій здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг відповідно до вимог та процедур, визначених Законом України "Про здійснення державних закупівель". (Статтю 10 доповнено частиною третьою згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006; із змінами, внесеними згідно із Законом N 2289-VI від 01.06.2010 )
В любом случае, решать вам, как отстаивать свою позицию

[email protected]
Что такое тендер ?

Сообщение 11 Ноя 2011, 12:57 Ответить с цитатой

Absurdlana писал(а):

в законі про природні монополії ст.10 частина 3 "Суб'єкти природних монополій здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг відповідно до вимог та процедур, визначених Законом України "Про здійснення державних закупівель". (Статтю 10 доповнено частиною третьою згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006; із змінами, внесеними згідно із Законом N 2289-VI від 01.06.2010 )
В любом случае, решать вам, как отстаивать свою позицию

Спасибо большое за диалог. Пока мы тоже не рискуем отступать от Закона и ждем, надеясь, что скоро станет легче.
Absurdlana
Специалист
Специалист

Сообщение 11 Ноя 2011, 13:16 Ответить с цитатой

Спасибо большое за диалог. Пока мы тоже не рискуем отступать от Закона и ждем, надеясь, что скоро станет легче.

пожалуйста, надежда - таки-да умирает последней Very Happy

Pavel.I
Что такое тендер ?

Сообщение 07 Июн 2012, 16:11 Ответить с цитатой

посдкажите пожалуйста... мы госпредприятие которое входит в склад ДК "Укроборонпром", работаем исключительно за "власні кошти", дотаций с бюджета не имеем... проводим закупки, но никак неможем получить ответ, подпадаем ли мы под сферу действие ЗаконаSmile
Flegmat
Модер
Модер

Сообщение 07 Июн 2012, 19:42 Ответить с цитатой

Pavel.I писал(а):
посдкажите пожалуйста... мы госпредприятие которое входит в склад ДК "Укроборонпром", работаем исключительно за "власні кошти", дотаций с бюджета не имеем... проводим закупки, но никак неможем получить ответ, подпадаем ли мы под сферу действие ЗаконаSmile

А на Вас сие потенциальное нововведение не распространяется?
Цитата:

"6. Дія цього Закону не поширюється на закупівлі товарів, робіт і послуг, які здійснюються підприємствами оборонно-промислового комплексу, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України".

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=39480

Товарищ, знай, пройдет она
Свобода слова и приватность
И вот тогда госбезопасность
Припомнит наши имена
Начать новую тему   Ответить на тему   вывод темы на печать    Список форумов Форум о Тендерах, государственных закупках в Prozorro. -> НПА, регулирующие сферу Госзакупок Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

Перейти: